anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot activa number share pe un alt smartphone fara e sim (cu sim fizic)?

Ion111
Începător

Pot activa number share pe un alt smartphone fara e sim (cu sim fizic)

 La abonament smart plus 20.

1 Soluţie acceptată‚

RafaHelper
#StarMember

Salut @Ion111

Poti activa number share folosind SIM fizic pe un alt telefon dar nu vei primi SMS-uri pe acel număr.

Pentru ce vrei sa folosești number share pe al doilea telefon?

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

FLo1
#StarMember

@Ion111: Bun venit în Comunitate. Conform condițiilor de configurare și funcționare trebuie să se poată instala și pe un telefon secundar cu SIM fizic, nu doar eSIM. Detalii regăsești aici: https://www.orange.ro/help/pe-ce-dispozitive-pot-folosi-serviciul-number-share-14988. Numai bine. 

 

Trixen
#StarMember

Salutare,

Iti vorbesc din propria experienta cu number share: da, dar...
1. Teoretic poti avea doua cartele SIM. Practic, dupa multe vizite in magazin, am renuntat.
2. Am instalat un eSIM (telefonul meu) si am primit un SIM fizic (pentru GPS). Aveam nevoie ca eSIM-ul sa fie numarul principal. Nu am reusit, iar SIM-ul fizic a fost tot timpul cel principal. Numarul principal e cel pe care primesti SMS-urile, de pe care poti trimite SMSuri si care nu are limita de 10GB trafic inainte de a ii scadea viteza. Teoretic se poate ce am vrut. Practic nu am reusit nici asta. E nasol cand primesti SMS-urile (banci, autentificare multifactor) pe GPS-ul pe care nu il ai tot timpul cu tine si cand telefonul pe care il folosesti pentru multimedia e limitat la 128kbps dupa 10GB de trafic. 🙂

Important: number share nu functioneaza in roaming.

RafaHelper
#StarMember

Salut @Ion111

Poti activa number share folosind SIM fizic pe un alt telefon dar nu vei primi SMS-uri pe acel număr.

Pentru ce vrei sa folosești number share pe al doilea telefon?