anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Number share pe dispozitivele Huawei

Veronica_2
Junior entuziast
Serviciul Number share nu merge și pe dispozitivele Huawei, numai pe Samsung și și iPhone?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Dispozitivele principale compatibile cu această tehnologie sunt: smartphone Samsung, iPhone (iPhone 6s sau mai nou) - dispozitivul trebuie să fie compatibil cu ultimul soft iOS disponibil după data de 13.12.2019 - și smartphone Huawei cu sistem de operare android.

 

Ca dispozitive secundare cu serviciul Number Share pot fi folosite următoarele: telefoanele mobile, tabletele cu sistem de operare Android compatibile cu funcția de apel voce, tabletele iPad de la Apple și smartwatch-urile cu funcție eSIM comercializate de Orange România.

 

EDIT: din 23 iunie 2021 serviciul Number Share este disponibil și pe Huawei Watch 3.

Aici găsiți lista de smartwatch-uri și smartphone-uri compatibile: https://www.orange.ro/servicii/number-share/

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Vio73
#StarMember
Din câte se vede, doar Samsung și IPhone sunt deocamdată compatibile cu această tehnologie. Detalii aici: https://www.orange.ro/servicii/number-share/ Așteptăm cu interes și pe Huawei și alte mărci!

DanielaH
Moderator

Dispozitivele principale compatibile cu această tehnologie sunt: smartphone Samsung, iPhone (iPhone 6s sau mai nou) - dispozitivul trebuie să fie compatibil cu ultimul soft iOS disponibil după data de 13.12.2019 - și smartphone Huawei cu sistem de operare android.

 

Ca dispozitive secundare cu serviciul Number Share pot fi folosite următoarele: telefoanele mobile, tabletele cu sistem de operare Android compatibile cu funcția de apel voce, tabletele iPad de la Apple și smartwatch-urile cu funcție eSIM comercializate de Orange România.

 

EDIT: din 23 iunie 2021 serviciul Number Share este disponibil și pe Huawei Watch 3.

Aici găsiți lista de smartwatch-uri și smartphone-uri compatibile: https://www.orange.ro/servicii/number-share/

Veronica_2
Junior entuziast
Bună ziua, pe Huawei p smart 2019 cred serv. apel voce este, atunci ar trebui sa mearga? Și se poate activa numai în Shop Orange?

DanielaH
Moderator
Activarea unui alt smartphone ca dispozitiv secundar se poate face doar în Orange shop, de către un consultant Orange.

Vio73
#StarMember
Mulțumim pentru clarificări!

Razvan_K
Începător
Mi-am achizitionat Huawei watch 3 special pt esim si pt faptul ca pot face number share de la Orange...dar surpriza! Serviciul nu functioneaza, "cu sistem de operare Android" asa cum scrie pe siteul Orange. Nu am reusit in niciun fel sa il activez pe un Samsung S21 ultra. Am petrecut 3h in service-ul Orange din Pantelimon, timp in care toti de acolo se uitau unii la altii fara sa stie ce sa faca. Dar, daca ne luam dupa siteul orange "activarea number share pe un ceas huawei watch 3" se face doar in magazinele orange.... In final am sunat la Huawei, care au zis ca nu tine de ei, este treaba operatorilor sa activeze si configureze serviciul respectiv si ca el va fi valabil abia din august doar pe Vodafone, de Orange nu se stie nimic. Update 19.07 Am fost contactat de suportul tehnic si apoi am reusit sa activez extrem de rapid Number Share la Orange Shop Mosilor. Deci se poate. Mulțumesc

Antinik
Junior entuziast
Imi poti spune cum ai facut?