anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nu pot activa number share pe apple watch ultra .

Felix11
Începător

Pana acum 3 zile am folosit un apple watch 5 celular cu number share , am trecut la apple watch ultra si nu mai reusesc sa sincronizez. Urmez toti posii de activare si in pagina de orange nu apare optiunea de number share

7 Răspunsuri 7

Pololică
#StarMember

Salut!

Ai facut ceva modificari de abonament (daca ai abonament)? Daca da, s-ar putea sa fie nevoie de vreo doua zile pana intra sistemul face modificarea.

PS: actualizarile sunt facute la ambele, nu (si ambele au aceeasi versiune OS)?

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Ceasul e cumparat de la Orange?

Client Orange

DanielaH
Moderator

@Felix11, te așteptăm să revii cu mai multe detalii, dacă situația mai este de actualitate. Mulțumim.

Salut, este în continuare acel bug la orange cu activare number share? Încerc pe Apple Watch Ultra 2 și nu reușesc. Mă duce pe pagina principală din my orange..☹️

Salut, @Busu1 ! Pentru configurarea serviciului ai urmat și pasii din My Orange?

Avem un topic asemănător aici, care te poate ajuta: https://comunitate.orange.ro/t5/esim-%C8%99i-number-share/eroare-pregatire-esuata-number-share-apple....

Sper să îți fie de ajutor!

Buna! Am reușit ajutat de o colegă probabil de la tehnic. Toți pașii îi executam corect, era de la aplicație. Soluția pe care a gasit-o colega de la orange a fost să șteargă nr de telefon principal din my orange și să îl introduca din nou. Inițial am sunat în call center, fără succes. Mă trimiteau în magazin fizic 🙂

Salut! Ne bucurăm că ai reușit să rezolvi.