anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Huawei watch 3 pro number-share

Unguritu
Începător
Bună ziua,
Pot activa funcția number-share de pe un telefon Xiaomi cu conectare la smartwatch Huawei Watch 3 Pro sau îmi trebuie un telefon Huawei? A reușit cineva să facă această conexiune cu altă marcă decât Huawei?
Mulțumesc pentru răspunsuri, să aveți o zi bună!
1 Soluţie acceptată‚

Salut, Unguritu! Device-urile principale compatibile cu aceasta tehnologie sunt: - smartphone Samsung - iPhone (iPhone 6s sau mai nou) compatibil cu ultimul soft iOS disponibil dupa data de 13.12.2019 - smartphone cu sistem de operare Android in cazul Huawei Watch 3 Nu iti putem garanta functionarea serviciului pe dispozitive incompatibile. Gasesti detalii si aici https://www.orange.ro/servicii/number-share/

Vizualizare soluţie în postul original

17 Răspunsuri 17

delfinas
#StarMember
Bun venit in Comunitate, Unguritu!!! Ca sa fii sigur ca merge o asemenea "imperechere", trebuie sa mergi intr-un Orange Shop. Serviciul acesta te va costa 2 euro/luna daca abonamentul tau nu include Number Share. "Activarea unui smartwatch Huawei Watch 3 ca dispozitiv secundar se poate face doar în Orange shop, de către un consultant Orange, sau de către persoana de vânzări dedicată contului, în cazul utilizatorilor cu abonamente pe persoană juridică." DETALII: https://www.orange.ro/servicii/number-share/

teacher_
#StarMember
Salut! Nimeni nu îți va garanta că va functiona 100%. Teoretic este posibil, daca smartwatch-ul e luat din Orange Ro. Altfel, încerci degeaba, mai sunt postări pe aici cu tentative de number share care nu funcționează.

Salut, Unguritu! Device-urile principale compatibile cu aceasta tehnologie sunt: - smartphone Samsung - iPhone (iPhone 6s sau mai nou) compatibil cu ultimul soft iOS disponibil dupa data de 13.12.2019 - smartphone cu sistem de operare Android in cazul Huawei Watch 3 Nu iti putem garanta functionarea serviciului pe dispozitive incompatibile. Gasesti detalii si aici https://www.orange.ro/servicii/number-share/

DIO
Junior
Buna ziua, Dar in cazul in care s-ar dori folosirea unui Sony Xperia Mack II cu un Smart Watch Huawei 3 pro, ar putea aparea probleme?

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@DIO salut și bine ai venit în comunitate! Huawei Watch 3 și Huawei Watch 3 Pro sunt compatibile cu device-uri cu sistem de operare Android, deci ar trebui să fie totul în regulă cu Sony Xperia Mack II. Activarea unui smartwatch Huawei Watch 3 ca dispozitiv secundar se poate face doar în Orange shop, de către un consultant Orange, sau de către persoana de vânzări dedicată contului, în cazul utilizatorilor cu abonamente pe persoană juridică.

DIO
Junior
Mulțumesc pt răspuns. Cu ceva posturi mai sus era menționat ca Smartwatch-ul sa fie achiziționat de la Orange. Dar dacă este achiziționat direct de la Huawei ce incompatibilități pot apărea? Sunt anumite "resoftari sau codari" pt Orange? Sau era pur și simplu o părere? Mulțumesc anticipat pt răspuns

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@DIO cu plăcere! I-am întrebat pe colegi și o să revenim cu un răspuns.

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@DIO cât timp ai device-ul principal cu număr Orange, poți activa device-ul secundar Huawei Watch 3 sau 3 pro, doar că acesta să fie achiziționat din Europa.

DIO
Junior
Multumesc pt raspuns. Intr-un final am reusit ieri sa activez ca device secundar Huawei Watch 3 pro, dupa cateva vizite la diverse Orange Shop unde personalul nu prea stia cum trebuie procedat. Totul pare in ordine pana acum. Multumesc, pt raspusurile primite pana acum.

Colonelu15
Începător
Bună ziua! Dețin un huawei watch 3 pro și un huawei p30 pro și as dori sa știu dacă sunt compatibile pentru number share. De trei zile încerc și niciun magazin nu știe și cei dela 300, jumătate au zis ca se poate doar în magazin și cealaltă jumătate au zis ca doar cu Samsung și apple merge...

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@Colonelu15 salut și bine ai venit în comunitate! Așa cum am menționat și mai sus Huawei Watch 3 pro este compatibil cu orice telefon Android, deci este în regulă, doar să fie achiziționat din Europa. Este ceasul din Europa? Și activarea pentru ceasul Huawei ca device secundar se poate face doar în Orange shop, de către un consultant Orange, sau de către persoana de vânzări dedicată contului, în cazul utilizatorilor cu abonamente pe persoană juridică.

DIO
Junior
Teoretic trebuie sa mearga. Eu am reusit sa fac number share, pe android(Sony Xperia Mack II), insa toata operatiunea trebuie facuta intr-un Magazin Orange. Nu prea sunt la zi cu informatiile de acest gen cei din Magazinele Orange, asa ca trebuie sa ai noroc. Eu m-am plimbat pe la cateva magazine, pana am gasit pe cineva mai instruit. Magazinul Orange trebuie sa iti deschida un contract pt number share(te costa 2 Eur/luna in plus fata de abonament, fara perioada contractuala), se va genera un document pe care este un cod QR, care odata scanat va aloca eSIM-ului din ceas functia de number share. Trebuie sa ai actualizate la zi aplicatia Huawei Health si HMS Core cu toate permisiunile acceptate. In cazul in care nu resusesti din prima, dezinstaleaza cele 2 aplicatii si reiei procedura. Bafta

delfinas
#StarMember
Colonelu15, ambele fiind Huawei, trebuie sa fie compatibile. Cel mai bine ar fi sa mergi într-un Shop, mai ales unul care are Service, și să rezolvi acolo.

Colonelu15
Începător
Am fost la un magazin Orange dar nu Orange Shop și nu au știut ce sa facă nici după ce au dat 5 telefoane. Am sunat la 300 după, 520 și miau zis ca nu este compatibil telefonul cu ceasul, cele descrise mai sus... Eu sunt sigur ca merge căci am văzut și tutorial. Mai încerc încă odată la Orange Shop Drobeta Turnu Severin și sper sa reușească. Va mulțumesc pentru înțelegere! O zi buna va doresc la toți care mi-ați răspuns!