anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Am schimbat de curând SIM in e SIM și as dori sa revin la SIM fizic

Nelu_Leoveanu
Junior entuziast
Salut. Am schimbat de curând SIM in e SIM și as dori sa revin la SIM fizic, cum fac asta ?
1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Ar trebui sa fie posibil intr-un Orange Shop.
Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

11 Răspunsuri 11

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Ar trebui sa fie posibil intr-un Orange Shop.
Client Orange

Nelu_Leoveanu
Junior entuziast
n are rost sa ma mai duc in shop,oricum o sa il închid

FLo1
#StarMember
@Nelu: Și dacă-l închizi oricum de ce mai vrei SIM-ul fizic? Închide-l și gata.

Viocat
Senior certificat
Daca vrei sa pastrezi numarul mergi in shop, altfel inchide-l linistit. De ce esti nemultumit de esim?

Nelu_Leoveanu
Junior entuziast
aveam doua cartele ,una de telekom si cea de orange ,pe cea de orange am primit o la nu mai știu ce chestie si aveam ceva net pe ea si nu o mai foloseam așa des !In plus esim consuma cam multă baterie :)))),mai ales daca nu e singura

delfinas
#StarMember
Nelu, ce e cu atâta nehotărâre? Ai vrut esim pe o cartelă pe care nu voiai să o folosești mult timp. Acum întrebi cum sa te întorci la un SIM fizic, deși vrei sa renunți la acest număr. Te cam plictisești... PS. Nu cred că ai primit cartela de Orange ”la nu mai știu ce chestie si aveam ceva net pe ea si nu o mai foloseam așa des". Stii de ce? Pentru că tehnologia eSIM nu merge pe cartelă prepay, ci doar pe abonament.

Nelu_Leoveanu
Junior entuziast
ma bucur ca ți ai pierdut din timp sa scrii acest mesaj total inutil :)))))))

delfinas
#StarMember
Al meu chiar nu e inutil. Mai bine admite că ai glumit și să nu e reală situația ta. Repet, eSIM nu merge pe prepay!

Nelu_Leoveanu
Junior entuziast
știu ca nu merge pe prepay :), iar abonamentul e foarte mic plus ca am primit cartela cadou și aveam opțiunea sa fac un abonament pe ea ,am făcut doar pentru net ,vrei sa ți fac ss sa vezi :)),poate te liniștești puțin

delfinas
#StarMember
Eu sunt liniștită, deși tot nu am înțeles (și nu numai eu) rostul topicului deschis de tine.

DanielaH
Moderator
@Nelu Leoveanu, ai făcut schimbarea înapoi la SIM-ul fizic? Într-adevăr, această modificare se poate face într-un Orange shop. Vom marca noi ca soluție răspunsul lui arsradu.