anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] De ce nu merge number share pe doua telefoane fara esim?

Mihăiță
Junior
De ce nu funcționează opțiunea de share number pe doua smartphone-uri fara esim.
Practic simul secundar trebuie să fie obligatoriu esim. Fapt necomunicat niciunde pe site.
Unde pot face o sesizare?
1 Soluţie acceptată‚

Mihăiță
Junior
Mulțumesc @MihaelaC intervenția ta la Orange shop a rezolvat situația și au reușit să îmi activeze un SIM fizic secundar pe lângă esimul principal. Mă bucur că am descoperit această comunitate. Mult succes!

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Salut, Mihăiță. Ne interesăm și revenim cu un răspuns referitor la posibilitatea activării Number Share pe un telefon secundar care nu este compatibil eSIM. Ai fost într-un Orange Shop pentru asistență activare și nu a funcționat? Pe ce telefoane îți dorești să activezi?

Mihăiță
Junior
Am fost in doua magazine și am fost refuzat din start fara a incerca macar. Erau convinși că nu se poate. Ulterior am văzut pe alt thread aici ca in alte magazine au reușit. Spre exemplu aici: https://comunitate.orange.ro/questions/2415907-activa-number-share-telefon Eu vreau sa folosesc următorul setup: SIM principal esim in iPhone 12 pro max, SIM secundar SIM fizic in Pixel 2 xl. O soluție afla fi foarte apreciată

Mihăiță
Junior
Mulțumesc @MihaelaC intervenția ta la Orange shop a rezolvat situația și au reușit să îmi activeze un SIM fizic secundar pe lângă esimul principal. Mă bucur că am descoperit această comunitate. Mult succes!

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Cu mare plăcere, ne bucurăm că a mers activarea și mulțumim mult pentru că ai revenit în comunitate să ne anunți.Te așteptăm în continuare aici alături de noi :) Vom marca răspunsul tău ca soluție ca să găsească rapid și alți membri faptul că se poate activa Number Share și pe un telefon secundar cu SIM fizic.

MFox
Începător
Buna ziua, Ma interseaza si pe mine solutia gasita. Am incercat in mai multe Orange Shop sa fac acest gen de activare dar m-am lovit de raspunsuri de la "nu se poate asa ceva" pana la "nu stim cum sa facem". Configuratia este: Abonament: Orange Pro 25 Telefon 1: Samsung Galaxy Flip3 5G (cu eSim) Telefon 2: BlackBerry Priv (cu sim fizic) Va rog sa ma ajutati cu un sfat sau cu o indicatie spre solutie cu care sa incerc sa abordez din nou personalul din Orange Shop. Multumesc anticipat,

MFox
Începător
S-a rezolvat. Am acum number share pe cele 2 telefoane, Si chiar functioneaza :) Multumesc pentru ajutor MihaelaC si celor de la Orange Shop Sfantu Gheorghe (mai ales lui Istvan). Numai bine!

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@MFox ne bucurăm să s-a rezolvat și îți mulțumim că ai revenit cu vești. Te așteptăm în continuare în comunitate.