anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Sistem nou Mesh - se primesc gratis 2 routere sau doar 1 router?

PAdrian
Explorator

Salut!

Vreau sa trec la sistemul nou Mesh de la Orange, dar am o nelămurire. La abonamentul de 2300 se primește gratis un sistem Mesh (adică 2 routere) sau doar 1 router?

Mulțumesc!

1 Soluţie acceptată‚

Salut,

 

La migrarea catre pachetul Fibra 2300 primul router se primeste gratuit.

Vizualizare soluţie în postul original

51 Răspunsuri 51

Mulțumim și noi. Te așteptăm să revii cu vești bune să ne spui cum s-a rezolvat.

PAdrian
Explorator

La mine de o săptămână nu s-a reușit instalarea echipamentului. Între timp am rămas fără internet și cablu tv, chiar daca îl plătesc.

Și că totul sa fie mirific, in seara asta la 300 pe tehnic domnișoara/doamna a început să tipe la mine și când i-am spus să nu continue discuția pe acel ton, mi-a închis apelul.

Am echipamentele dar mă uit la ele ce frumos arata pe comode.

Mulțumesc Orange.

A__Claudiu
Junior entuziast

Update! Tocmai am fost sunat pentru programare,.. am programat echipa pentru instalare astept....

A__Claudiu
Junior entuziast

Cum s-a rezolvat in cazul meu..? Dupa solicitare a venit tehnicianul cu un satelit l-a  imperechiat cu modemul si asta  a fost tot. Din ce am vazut se poate imperechea atat prin wi-fi cat si prin cablu, numele retelei si parola nu se schimba ramane ca pe modem.

Binenteles pe cablu e mai mare viteza..

Din cate am observat functioneaza ca un extender. Tin sa precizez ca viteza e mai buna pe modem decat pe mesh. Ramane sa mai vad cum se comporta... O alta chestiune am observat ca doar banda de 5Ghz este extinsa, cel  putin asa am observat.

Cred ca doar un satelit este inclus in abonament, daca vrei inca unul sau mai multi in functie de necesitate se taxeaza suplimentar..

Mulțumim mult, Claudiu, pentru că ai revenit cu feedback. Ne bucurăm că s-a rezolvat și te mai așteptăm.

swordfish7x
Junior entuziast

Mesh inseamna un router plus 1,2 repetoare wireless. Aveti idee ce model e si daca primesti pachetul complet? 

Eu am primit doar o unitate (satelit)  sau cum se numesc....care se conecteaza prin wi-fi sau cablu de retea. Din cate am inteles pentru mai multe unitati se taxeaza cu 11 lei / unit. Deci doar o bucata e inclusa in abonament sau cel putin asa am inteles eu.

Modelul este ZTE H3601P