anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Router ZTE 6605R Opera

Moha
Junior

A gasit cineva pe net acest modem ? Nu-l gasesc nicaieri, inclusiv pe site ul ZTE. Am primit o oferta de curand si nu inteleg dc nu pot sa gasesc acest router nicaieri, voiam sa citesc si eu pareri/opinii despre el

1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember

Salutare!

Sunt persoane care au instalat acest ruter și e destul de ok. 

Ai detalii și pe aici:

https://forum.softpedia.com/topic/1210367-orange-romania-lanseaza-internetul-la-viteza-18-gbps-natio...

Și poză atasată. 

Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

Vio73
#StarMember

Salutare!

Sunt persoane care au instalat acest ruter și e destul de ok. 

Ai detalii și pe aici:

https://forum.softpedia.com/topic/1210367-orange-romania-lanseaza-internetul-la-viteza-18-gbps-natio...

Și poză atasată. 

Baftă!

multumesc frumos

Cu mare plăcere!

user_18159224
Începător

Și mie merge perfect glumind cu fibra de 2300 zte 6605 am net wifi de plângi.azi am fost sunat de un individ de la tehnic inchizind telefonul in nas spunând că este în parametri și nu mai vorbește cu mine.

Screenshot_2023-12-07-13-06-39-910_com.android.chrome.jpg

Salut, mie îmi merge ok. Pe fir am ~2100 down și ~950 up

Pe wireless depinde de dispozitiv. Pe un macbook pro m1 am undeva la 600 down și cam tot așa up. Ești sigur ca ai setup ul facut ok ? Cabluri cat6e + ? 

Pe cablu undeva la 950 download  și dispozit wifi am Xiaomi 12t  a fost scimbar routerul odată deja tot cu un zte6605r pro și am din nou probleme cu el pierde semnal wifi de 2-3 ori pe zi trebuie sa dau restart altfel nu vrea . Aseară am făcut din nou test și am prins 

1000001549.jpg

1000001548.jpg

Culmea pe date mobile 5 g la telefon am peste 500 download

1000001535.jpg

Când au schimbat router au vorbit la departamentul NOC și au observat o limitare de viteza de atunci nimic schimbat am tot sunat Ami spun că sunt în parametri . Luni vin iar acasă sper sa rezolve sau sa depisteze exact unde e problema . 

Viteze foarte inconsistente, ceva sigur nu e ok. Eu zic sa faci și un test cu ei acolo când vin la tine sa fie treaba mai eficientă, pregătește un laptop, un telefon și cablu la un pc ca să rulezi testele rapid 

Am făcut atunci pe telefon și erau in jur de200 și ia zis că valorile sunt cam mici. Am să văd luni ce iese