anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Roon Arc - port forwarding

oanabalint
Începător

Buna ziua. Doresc sa utilizez Roon Arc de pe telefon. Core-ul este instalat pe in Macbook Air M2 ce sta conectat la internet aproape in permanenta. Eroare pe care o primesc in Arc este aceia ca nu am acces la core în afara rețelei. Din ce găsesc net trebuie sa intru în setările router-ului (Huawei HG8247U) si sa fac port forwarding. Dupa ce introduc datele necesare si dau Apply primesc eroarea: add WAN device. Evident la tab-ul WAN nu am posibilitatea sa adaug nimic. Tot pe forumuri am citit ca router-ul ar trebuie sa fie in bridge mode pt asta si ca doar Orange poate sa faca asta. Poate cineva sa ma ajute cu o solutie sau imi spuna ce am de facut. Multumesc

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Solutia pare ca ai primit-o deja. 🙂 Trebuie sa iei legatura cu un consultant Orange sa-ti activeze acel serviciu.

Mijloacele de contact le ai aici.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Solutia pare ca ai primit-o deja. 🙂 Trebuie sa iei legatura cu un consultant Orange sa-ti activeze acel serviciu.

Mijloacele de contact le ai aici.

Client Orange

FLo1
#StarMember

Oana, Bun venit în Comunitatea Orange. Ai aici un topic similar din comunitate, cu soluție, pentru un model din gama HG8247. Numai bine.