anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Huawei H122 - noul CPE 5G oferit de Orange Romania

Anonim
Neaplicabil
In urma cu cateva zile, Orange a adus la comercializare un nou router 5G de la Huawei, se poate gasi aici: https://www.orange.ro/magazin-online/modemuri/huawei-h122_373-pro2-flybox-5g-white
E un pas mare inainte spre a avea un CPE de calitate si cu specificatii superioare. Ma gandesc ca intr-un viitor nu prea indepartat sa pun si eu mana pe unul.
10 Răspunsuri 10

Vio73
#StarMember
Aștept cu interes să-mi achiziționez acest dispozitiv! Doar că mai trebuie să avem și acoperire 5g decentă, lucru ce nu știu când se va întâmpla. Totuși, e un mare pas în față!

FaraUnID
Campion certificat
La momentul de fata achizitia unui astfel de dispozitiv devine cheltuiala si nu investitie. In momentul in care vom avea un cadrul legal pentru 5G, dublat de o acoperie decenta in zonele urbane, pretul acestui Huawei H122 va scadea cu cel putin 30%.

Anonim
Neaplicabil
Eu l-as recomanda si pentru zonele cu 4G+ datorita hardware-ului intern care e mult mai potent decat generatiile anterioare. 🙂

FaraUnID
Campion certificat
Nu stiu cat ar putea ajuta, cat timp vitezele oferite de reteaua #1 sunt cele semnalate de N ori aici.

Vio73
#StarMember
Eu mi-l doresc, dar probabil că nu o să fie așa accesibil prea curând!

Razvan
#StarMember
Pe 4G+ exista deja Huawei B525 cu rezultate foarte bune. Probabil că acoperirea 5G urbana va fi mai extinsă ca 4G, prin banda N1. În rural probabil vor pune pe 700 MHz.

Paul80
Junior entuziast
Reteaua #1 (conform testelor facute de Nperf)

Vio73
#StarMember
În acest clasament scrie Orange mobile, iar celelalte rețele de acolo sunt fixe. Deci comparăm mere cu pere!

Paul80
Junior entuziast
Ai dreptate, e prea mult in testele alea. Uite realitatea.

Vio73
#StarMember
În locația unde sunt eu acum, e cam așa.