anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Huawei b311 conectat la router Asus N12D1

OvY
Începător
Am conectat Huawei b311 la router Asus N12D1 in mod router si in mod bridge. Functioneaza foarte bine. Am o singura problema la serviciu DDNS al router Asus imi da error -
''Routerul wireless utilizează în mod curent o adresă IP WAN privată.
Acest router se poate afla în mediul NAT multiplu, iar serviciul DDNS nu poate funcţiona în acest mediu'
Cu modemul de la digi HG865 functiona acest servciu.
Daca ma poate ajuta cineva cu ceva setari.
Va multumesc!
1 Soluţie acceptată‚

Anonim
Neaplicabil
Este simplu - conexiunea mobila este in spatele unui NAT. Nu primesti propriul tau IP routabil. :) Asa e la toti operatorii mobili. In trecut la Vodafone si Orange puteai sa cumperi IP static pentru o taxa lunara, dar din lipsa de adrese IPv4 nu se mai ofera aceasta posibilitate.

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

DanielaH
Moderator
@OvY, bine ai venit în Comunitate! Am mutat topicul deschis de tine în subcategoria "Echipamente și setări" pentru că se potrivește mai bine și vei primi în felul acesta mai multe răspunsuri.

Anonim
Neaplicabil
Este simplu - conexiunea mobila este in spatele unui NAT. Nu primesti propriul tau IP routabil. :) Asa e la toti operatorii mobili. In trecut la Vodafone si Orange puteai sa cumperi IP static pentru o taxa lunara, dar din lipsa de adrese IPv4 nu se mai ofera aceasta posibilitate.