anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Vreau sa fac modificări la profil

Ciucuras
Cunoscător certificat
As vrea sa schimb adresa de mail și nu am reușit sa fac aceasta modificare. Se poate interveni cu modificări la profil după ce te înregistrezi?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Adresa de e-mail cu care te autentifici in comunitatea Orange este cea cu care te-ai inregistrat in MyOrange; deci, daca vrei s-o modifici, trebuie sa faci acest lucru tot din MyOrange. Pentru editarea profilului, asa cum spunea si Miha Z, poti modifica username-ul si poza de profil.

Vizualizare soluţie în postul original

17 Răspunsuri 17

Miha_Z
#StarMember
Poti aduce modificari din profilul tau, selectezi editeaza profilul, introduci userul si parola contului. Acolo iti poti modifica poza, dar nu cred ca se poate alege alta adresa de email in afara de cea selectata in momentul crearii contului.

Vio73
#StarMember
Cred că la întrebarea asta îți poate răspunde cineva din rândul moderatorilor.

Ascary
Campion certificat
Îți trebuie alt cont cu alt utilizator. Pe adresa actuala primești toate mailurile din comunitate și de la moderatori. Nu ar strica să întrebi un moderator in privat.

Ciucuras
Cunoscător certificat
Mulțumesc. Am observat și eu ce modificări pot face. Credeam ca se poate modifica și mailul și nu știu eu ce sa fac

DanielaH
Moderator
Adresa de e-mail cu care te autentifici in comunitatea Orange este cea cu care te-ai inregistrat in MyOrange; deci, daca vrei s-o modifici, trebuie sa faci acest lucru tot din MyOrange. Pentru editarea profilului, asa cum spunea si Miha Z, poti modifica username-ul si poza de profil.

Ciucuras
Cunoscător certificat
Va multumesc frumos. O sa incerc sa schimb adresa de mail din my orange.

Ciucuras
Cunoscător certificat
Am incercat sa schimb adresa de mail din contul my orange si din pacate nu am reusit deoarce adresa de mail pe care voiam este folosita pentru un alt cont my orange, si nu ma lasa. Offff. @Daniela, exista oare vreo posibilitate sa pot primi notificari pe cealalta adresa de mail de gmail si nu pe yahoo?

DanielaH
Moderator
Momentan nu există această posibilitate. Notificările se primesc doar pe adresa de e-mail cu care v-ați înregistrat în platforma comunității. Vom reține sugestia ta, Ciucuras, si vom cauta o soluție pentru viitor. Vă mulțumim tuturor pentru feedback!

Ciucuras
Cunoscător certificat
Multumesc mult Daniela. Eu folosesc Yahoo doar la birou, nu am instalat pe telefon. Am avut aproape doua saptamani in care nu am beneficiat de internet si a fost destul de greu sa nu pot intra pe yahoo. Am folosit comunitatea de pe telefon ceea ce a fost destul de greu de accesat ca pierdeam mereu linkul. Ma voi adapta situatiei.

Miha_Z
#StarMember
Am noroc ca folosesc doar adresa de gmail. La adresa de Yahoo nu am reusit sa-i mai aflu parola si trebuia sa fac cerere catre site-ul mare din SUA. Asa ca am renuntat la ea si nici n-am mai facut alta.

Romeo_
Senior certificat
Sau poti face un cont nou cu alta adresa de mail 😉

Alex_G_
Cunoscător
Mulțumim mult pentru clarificare, Daniela H. Nu m-as fi gândit ca exista posibilitatea de a modifica adresa de mail. Eu mi-am făcut mai demult contul de My orange și chiar as fi vrut sa o schimb, însă nu știam ca se poate. In cele mai multe cazuri când te loghezi undeva cu o adresa, nu prea ai posibilitatea sa o schimbi.

Vio73
#StarMember
De regulă, așa este. Dar se mai pot și schimba în timp anumite aspecte.

Ciucuras
Cunoscător certificat
@Romeo, nu poti face alt cont ptr my orange. Mi s-ar parea aiurea sa existe aceasta posibilitate sa ai doua conturi my ornage ptr acelasi numar de telefon. Nu gasesc utilitatea