anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Logarea/ delogarea in comunitate

Romeo_
Senior certificat
Cum se poate realiza logarea/delogarea pt a nu ramane tot timpul logat? Intreb acest lucru pt ca din cate am inteles la fiecare logare se primesc puncte (asta nu inseamna ca daca te loghezi de 10 ori pe zi vei primi puncte), e pt cazul in care ma loghez zilnic...se acorda punctele daca raman logat incontinuu de la o zi la alta?
1 Soluţie acceptată‚

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

Salut tuturor! Logarea / înregistrarea în Comunitatea Orange se poate face prin accesarea butonului "Autentificare în comunitate" din zona dreapta sus sau prin accesarea din pagina principala a butonului "Inscrie-te".

 

Autentificarea în comunitate se face pe baza contului My Orange (daca nu aveți, puteți crea cont nou), iar pentru delogare aveți 2 posibilități, în funcție de device-ul folosit:

- dacă accesați de pe PC, laptop aveți butonul "Deconectare" în colț dreapta sus, pe fundalul negru

- dacă accesați de pe mobil mergeți pe cele 3 linii din colț dreapta sus și accesați ultima opțiune din meniu - "Deconectare".

 

Pentru siguranță platforma deloghează și automat userul din cont.

 

Referitor la alocarea punctelor pentru logare, acestea se acordă de fiecare dată când accesați comunitatea (o singură dată pe zi), chiar dacă sunteți deja logați, este nevoie să se actualizeze pagina pentru a contoriza logarea.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Ascary
Campion certificat
Se va rezolva în curând problema cu delogarea. Platforma delogheaza automat noaptea. Punctele se acordă doar odată pe zi la prima logare, indiferent de cate logari ai în acea zi.

Alex_G_
Cunoscător
Și eu mi-am pus aceasta întrebare, însă am observat ca primeam punctele in fiecare zi atunci când intram. Am mai observat și ca delogarea se face automat mai târziu in noapte, după ora 24 când oficial suntem in următoarea zi. Punctele se primesc de dimineața. Am văzut ca a doua zi când intru imi apare mereu butonul pentru Autentificare.

DanielaH
Moderator
Momentan nu funcționează delogarea, dar vom rezolva.

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

Salut tuturor! Logarea / înregistrarea în Comunitatea Orange se poate face prin accesarea butonului "Autentificare în comunitate" din zona dreapta sus sau prin accesarea din pagina principala a butonului "Inscrie-te".

 

Autentificarea în comunitate se face pe baza contului My Orange (daca nu aveți, puteți crea cont nou), iar pentru delogare aveți 2 posibilități, în funcție de device-ul folosit:

- dacă accesați de pe PC, laptop aveți butonul "Deconectare" în colț dreapta sus, pe fundalul negru

- dacă accesați de pe mobil mergeți pe cele 3 linii din colț dreapta sus și accesați ultima opțiune din meniu - "Deconectare".

 

Pentru siguranță platforma deloghează și automat userul din cont.

 

Referitor la alocarea punctelor pentru logare, acestea se acordă de fiecare dată când accesați comunitatea (o singură dată pe zi), chiar dacă sunteți deja logați, este nevoie să se actualizeze pagina pentru a contoriza logarea.