anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce o bifa este verde și una portocalie?

Alex_G_
Cunoscător
Am observat ca in dreptul unor răspunsuri apare o bifa verde și in dreptul altora apare o bifa portocalie.
Am citit ca răspunsurile se pot marca cu soluție sau orange. Presupun ca verdele este asociat cu soluția și portocaliul cu orange. Însă ce înseamnă fiecare culoare și cine le oferă?
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember
Solutia marcata cu verde este data de autorul intrebarii. El marcheaza astfel cel mai bun raspuns ca solutie la intrebarea postata. Solutia marcata cu portocaliu este oferita de administratorii comunitatii si reprezinta un raspuns avizat de angajatii Orange. Intervin cu un raspuns oficial acolo unde noi ne dam cu presupusul.

Vizualizare soluţie în postul original

11 Răspunsuri 11

Miha_Z
#StarMember
Solutia marcata cu verde este data de autorul intrebarii. El marcheaza astfel cel mai bun raspuns ca solutie la intrebarea postata. Solutia marcata cu portocaliu este oferita de administratorii comunitatii si reprezinta un raspuns avizat de angajatii Orange. Intervin cu un raspuns oficial acolo unde noi ne dam cu presupusul.

Alex_G_
Cunoscător
Mulțumesc mult, Mihaela Z. Așa m-am gândit și eu inițial ca acolo unde apare bifa portocalie înseamnă ca soluția a fost oferită de către un administrator, însă nu am găsit răspunsul dat undeva in mod explicit și de aceea am zis sa imi clarific acest aspect.

Miha_Z
#StarMember
Uite un exemplu de intrebare in care noi ne dadeam cu presupusul si MihaelaC, managerul comunitatii, a intervenit si ne-a oferit raspunsul corect.

Romeo_
Senior certificat
Si eu ma uitam ca prostul si ma intrebam de ce sunt diferite bifele...si deodata am gasit postarea asta...acum am inteles : verde = cel care a pus intrebarea si a considerat ca raspunsul e cea mai buna solutie si portocaliu = explicatia moderatoarelor ...acum pot dormi linistit ;)))

Miha_Z
#StarMember
Bine ca s-a elucidat misterul, Romeo. :))

Alex_G_
Cunoscător
Ma bucur mult ca ai găsit răspunsul, Romeo. Și eu ma tot intrebam de ce sunt diferite, apoi m-a lămurit Miha Z. Mulțumim!

Vio73
#StarMember
Era totuși relativ simplu de observat.

Jay
Campion certificat
Portocaliul poate fi raspunsul Orange, sau, alegerea unui raspuns ca fiind solutie, doar ca nu de catre un alt membru ci de catre Orange, cand exista un raspuns pe care l-ar fi dat si administratorii, ca fiind cel corect, daca n-ar fi existat deja unul..

Miha_Z
#StarMember
Vio73 noi avand ceva experienta poate ne-am familiarizat mai usor cu aceasta comunitate. Poate noilor veniti nu li s-a parut ceva simplu de observat.

Ascary
Campion certificat
Trebuie să răspundem ori de câte ori suntem intrebati. Chiar cu riscul de a ne repeta sau daca discuția a mai avut loc. Eventual postam link cu întrebarea asemănătoare. Astfel vom ajuta noii dar și membrii mai vechi care nu au citit o întrebare asemănătoare sau nu au înțeles un răspuns anterior.

Miha_Z
#StarMember
Normal Ascary. Oricum subiectul numai fusese discutat. Cred ca se aminteste la un moment dat acest aspect in detaliile comunitatii... dar poate ca sunt membri care n-au citit si aveau nevoie de lamuriri.