anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot găsi un membru in comunitate după user?

Ascary
Campion certificat
Există vreo cale de a găsi un membru și postările sale in comunitate? Am folosit butonul search dar nu mi-a dat rezultate.
1 Soluţie acceptată‚

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@Ascary am observat că Laura.cio și Miha Z au intervenit rapid. Bravo, fetelor! Așa cum au menționat te poți folosi de clasament sau de search, însă scopul principal al search-ului este de a căuta conținut în comunitate, nu membri, de aceea în unele cazuri poate să nu genereze rezultate, mai ales dacă acel membru nu are încă activitate. O sa vedem pe viitor dacă este nevoie să schimbăm această funcționalitate. Și eu sunt curioasă, cui îi oferi marcajul "Soluție"?

Vizualizare soluţie în postul original

14 Răspunsuri 14

Jay
Campion certificat
As spune misiuni - clasament - urmareste si apoi il poti gasi la "prieteni", insa, apasand pe urmareste si el va sti ca e supravegheat :).. Nu cred ca ai varianta de search.. Sau apesi pe butonul sageata de langa urmareste si apoi pe activitate.. daca-i vezi activitatea si apesi pe o intrebare la care a raspuns, acolo ii vei gasi user-ul si vei putea sa apesi pe user si sa-i vezi profilul public..

Vio73
#StarMember
Dai click pe profil-Misiunile mele și pe ,,urmărește" userul care dorești.

Ascary
Campion certificat
Acum comunitatea este mică dar vor fi mii de membri la un moment dat. Cum găsesc un membru? Există vreo posibilitate sa caut pe cineva anume? Poate un administrator ne va ajuta cu un răspuns.

Laura_cio
Senior
La search, scrii numele căutat. Îți apar întrebările postate de el și dând click, ii accesezi profilul.

Miha_Z
#StarMember
Eu am incercat varianta de search si am introdus numele unui membru si mi-a aratat o parte din activitatea lui, adica intrebarile postate de el si cele la care a raspuns. Daca tu zici ca ai incercat cu search si nu ti-a aparut nimic, atunci acel membru inca nu a avut activitate in comunitate, gen intrebari sau raspunsuri puse, ci doar logari. In acest caz intri in Profilul tau si-l gasesti la Clasament.

Laura_cio
Senior
Da, Miha, și da click pe iconița cu poza și îți va apărea profilul celui căutat.

Miha_Z
#StarMember
Acum am vazut ca si tu ai dat cam acelasi raspuns. Cand am citit intrebarea nu aparea si varianta ta, iar raspunsul mi-a ramas pe proceseaza. Altfel nu-l puneam. Scuze. 😞

Laura_cio
Senior
Nu-i o problema, Miha. Bine ca am observat amândouă ca se poate găsi un membru de la Search.

Ascary
Campion certificat
Am o dilema acum,cui ii dau soluție,lui Mihaela sau lui Laura? 🙂

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@Ascary am observat că Laura.cio și Miha Z au intervenit rapid. Bravo, fetelor! Așa cum au menționat te poți folosi de clasament sau de search, însă scopul principal al search-ului este de a căuta conținut în comunitate, nu membri, de aceea în unele cazuri poate să nu genereze rezultate, mai ales dacă acel membru nu are încă activitate. O sa vedem pe viitor dacă este nevoie să schimbăm această funcționalitate. Și eu sunt curioasă, cui îi oferi marcajul "Soluție"?

Jay
Campion certificat
Hmm... deci asta era explicatia.. si eu am cautat prin search un user si nu am gasit nimic, dar, probabil nu avea activitate

FLo1
#StarMember
Dupa "user" cred ca te ajuta Goagal, dar dupa "good looking" cum i-ai putea identifica? Oare va descurcati? Eu unul m-am cam..... pierdut. Unu-i anonim, neimportant pe-acolo. Insa restul au suficiente detalii pentru identificare.

Ascary
Campion certificat
Toti membrii comunitatii sunt importanti Flo 🙂

Vio73
#StarMember
Și eu cred la fel, chiar dacă unii colegi au alte păreri despre unii dintre noi!