anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Schimbare pin card cumaraturi Orange Money

faur_mihai
Junior
Cand se poate schimba pinul de la card cumparaturi. Vreau modific cu altul decât cal original
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
Pinul îl primești automat prin sms, dacă te referi la Orange Money, accesând aplicația OM, trei punctulete în stânga sus, dai cu degetul pe Cardurile mele și apoi resetare cod pin. Pentru alte carduri, adresează-te instituției bancare care l-a emis.

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Vio73
#StarMember
Bun venit în Comunitate!Se poate schimba oricând din aplicație, doar că ți se va genera un altul în mod automat. Doar trebuie să intri în aplicație la cele trei liniuțe din stânga sus, apoi intri la cardurile mele, resetare PIN card. Sper că te referi la cardul fizic Orange Money! Succes!

Razvan
#StarMember
Pinul îl primești automat prin sms, dacă te referi la Orange Money, accesând aplicația OM, trei punctulete în stânga sus, dai cu degetul pe Cardurile mele și apoi resetare cod pin. Pentru alte carduri, adresează-te instituției bancare care l-a emis.

Jay
Campion certificat
Pentru alte carduri, se poate face la ATM.. eu acolo mi-am schimbat pin-urile si am carduri de la 2 banci, presupun ca este e valabil si pentru celelalte..

FLo1
#StarMember
Cel mai simplu, un PIN de card se schimba din aplicatia aferenta acestuia, indiferent de banca. Daca nu exista acces la asa ceva si exista cardul fizic, atunci cel mai usor e la ATMul bancii emitente unde gasesti optiunea de schimbare PIN. Sper ca-l mai stii pe cel vechi.....

faur_mihai
Junior
Da. Se pare ca se poate reseta pinul dar imi generează un altul nou prin sms. Eu vroiam sa il tastez eu manual. La atm nu functioneaza schimbarea pinului. Am incercat la bcr si brd. Multumesc

FLo1
#StarMember
@faur.mihai: Am mai mentionat: " la ATM-ul bancii emitente". Daca nu se aplica (cardul e emis de o institutie fara ATM proprii), atunci, ca in cazul cardurilor emise de IFNuri (e cazul chiar si al cardurilor de masa, vacanta, sociale etc) acestea se solicita doar telefonic iar un PIN nou va fi trimis prin SMS.

badmania98
Junior
În cazul acesta trebuie implementat și posibilitatea alegerii unui cod PIN în aplicație. Nu de alta, dar nu o să țin minte codul PIN generat automat.