anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Puncte tranzacții card debit Orange Money

Sun
Junior entuziast

Cum se acordă în prezent punctele pentru tranzacții cu cardul de debit Orange Money?

1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember

Salutare!

Dacă faci plata în magazine fizice sau online (inclusiv plata facturii Orange sau la utilități), în limita a 50 de tranzacții (50 de puncte thank you), nu și din aplicația Orange Money. De exemplu, dacă faci plata la Engie din aplicația Orange Money, nu primești punct Orange thank you, dar dacă o faci din aplicația My Engie, da!

Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Pololică
#StarMember

Pana la noi ordine, nu cred ca s-a modificat nimic in sensul ca:

  • platesti cu cardul = 1 puncte/tranzactie
  • platesti prin aplciatia Orange Money = 1 punct/tranzactie

Nu puncteaza mai mult de 50 de tranzactii (doar card, doar prin aplicatie, sau combinat).

https://comunitate.orange.ro/t5/servicii-financiare-digitale/orange-money-modificare-condi%C8%9Bii-a...

PS: retin ca am facut cateva plati prin aplicatie (am platit niste facturi la un moment dat) si am primit puncte, desi nu este specificat faptul asta pe topicul de mai sus. Nu mai am abonament si nu pot confirma daca a fost o eroare a sistemului (plus ca mai mult de 10 tranzactii pe luna nu aveam si nu am doua luni la rand cu aceeasi utilizare a cardului Orange Money).

Vio73
#StarMember

Salutare!

Dacă faci plata în magazine fizice sau online (inclusiv plata facturii Orange sau la utilități), în limita a 50 de tranzacții (50 de puncte thank you), nu și din aplicația Orange Money. De exemplu, dacă faci plata la Engie din aplicația Orange Money, nu primești punct Orange thank you, dar dacă o faci din aplicația My Engie, da!

Baftă!

Sun
Junior entuziast

Există o valoare minimă a sumei plătite pentru care se acordă un punct?

Vio73
#StarMember

Și la tranzacții de un leu primești, chestie testată de mine. Nu știu dacă și mai puțin!

Sun
Junior entuziast

Am găsit astăzi: minim 5 lei pentru factura Orange.