anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce nu pot plati factura la Orange de pe cardul virtual Orange Money?

Ely_Ely
Începător
De ce nu pot plati factura la telefon de pe cardul Orange Money și-mi spune ca nu am fonduri suficiente?
Trebuie sa alimentez eu cardul cu bani si dupa fac plata prin cardul de debit virtual online Orange Money?
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Salut! Daca este card de debit si este gol, este normal sa-ti spuna fonduri insuficiente, indiferent ce vrei sa platesti cu el. Orice card functioneaza la fel.. daca este card Orange Money si factura de servicii Orange, tot tu trebuie s-o achiti.. cardul de debit este doar pentru tranzactii, nu are bani pe el, cum are un card de credit, are fix banii pe care ii pui tu. Ce suma ai pe el si ce valoare are factura?

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

Jay
Campion certificat
Salut! Daca este card de debit si este gol, este normal sa-ti spuna fonduri insuficiente, indiferent ce vrei sa platesti cu el. Orice card functioneaza la fel.. daca este card Orange Money si factura de servicii Orange, tot tu trebuie s-o achiti.. cardul de debit este doar pentru tranzactii, nu are bani pe el, cum are un card de credit, are fix banii pe care ii pui tu. Ce suma ai pe el si ce valoare are factura?

Viocat
Senior certificat
Salut Ely Ely. Asa sunt toate cardurile de debit, intai trebuie alimentate si de-abia apoi il poti utiliza. Daca te grabeai un pic prima plata a facturii de peste 50 lei iti aducea in cont 50 lei, insa oferta a expirat pe 28.02.2022. Indiferent de modalitatea de plata ai grija sa nu depasesti termenul de scadenta!