anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Modificare numar tranzactii card credit orange money

Viocat
Senior certificat
La fiecare card orange money este un numar prestabilit de tranzactii atat in ceea ce priveste suma cat si numarul de tranzactii zilnice si lunare. Cum se poate modifica numarul de tranzactii zilnice online care pot fi efectuate?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Salut tuturor! Așa este, 15 este numărul maxim de tranzacții/ zi pentru plătile efectuate online cu cardul de credit Orange Money. Această limită nu poate fi majorată nici din aplicație, nici de către colegii noștri pentru că momentan este maximul pe care îl permite acest produs. Majorarea se poate face doar de la 10 la 15 tranzacții accesând secțiunea "Cardurile mele/ Setări tranzacții și limite".

Vizualizare soluţie în postul original

14 Răspunsuri 14

FLo1
#StarMember
Conform detaliilor oferite de Orange aici (https://www.orange.ro/help/care-sunt-limitele-de-tranzacionare-prin-intermediul-cardului-de-debit-8668), limitele de tranzacționare prin intermediul cardului de debit emis de Orange Money sunt următoarele: - tranzacții de plată la POS: 100.000 Lei/zi si 50 tranzacții/zi; 100.000 Lei/lună și 200 tranzacții/lună; - tranzacții de plată pe Internet: pentru Visa Classic: 45.000 Lei/zi și 20 tranzacții/zi; 60.000 Lei/lună și 50 tranzacții/lună; - pentru Visa Platinum: 100.000 Lei/zi și 20 tranzacții/zi; 100.000 Lei/lună și 50 tranzacții/lună. - retrageri de numerar la ATM: 20.000 Lei/zi și 20 tranzacții/zi; 60.000 Lei/lună și 50 tranzacții/lună. Dacă dorești să le modifici, poți seta oricând valori mai mici de tranzacționare direct din aplicația mobilă Orange Money.

Viocat
Senior certificat
La mine minim sunt mai putin as vrea sa merg pana la limita de 20 de tranzactii. Am incercat din aplicatie sa setez eu numarul de 20 si nu functioneaza

Jay
Campion certificat
Ce anume ai făcut sa modifici și n-a funcționat? Ai apasat pe cercul cu număr tranzacții, ai scris ce limita iti dorești, ai apasat aplica limita și n-a mers? Limita de 20 unde vrei s-o setezi? La zi sau luna? Trebuie sa vezi numarul de tranzacții lunare cum sunt fata de cele zilnice.. eu am setat de exemplu 10 tranzacții lunare și 5 zilnice.. dar, modific mereu, în funcție de ce am nevoie.. Pentru plățile la comercianți am setat 10 zilnice și 50 lunare.. Trebuie setat intai numarul de tranzactii lunare, sa fie suficient de multe tranzactii lunare sa le permita pe cele zilnice.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Am incercat si eu mai devreme sa modific limita de tranzactii online, de la 15 (default la mine), la 20/zi. A mers totul ok. Daca nu cumva e un bug pe undeva, serviciul pare sa functioneze ok.
Client Orange

Jay
Campion certificat
Si eu am încercat tot cu 15, dar la mine n-a mers.. pentru ca eu am maxim 10 lunare.. insa imi apare mesaj de ce nu merge.. ☺️ Am vrut doar sa verific dacă am dreptate.. asa mi s-a părut normal, ca n-ar trebui sa meargă dacă limita lunara nu este mai mare decât ce vrei sa setezi la limita zilnica..

Viocat
Senior certificat
@ Jay limita lunara e 50 tranzactii, limita zilnica 15. Vreau sa o duc la 20 @arsradu la mine nu merge

Jay
Campion certificat
Si mie mi s-a întâmplat sa nu pot seta, din cauza unor erori ale aplicației, dar, au fost chestii temporare și se știa ca OM are probleme, se lucra sa se rezolve..

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Da, asa e. 🙂 Default pare sa fie 100 lunare, si 15 zilnice. Deci, daca nu modifici nimic la cele lunare, si le modifici doar pe cele zilnice, si noua limita e sub 100, ar trebui sa fie ok. Daca ai modificat, si ai limita lunara mai mica decat cea zilnica, da, o sa dea eroare. :) Viocat, la tine ce se intampla mai exact? Setezi ceva si nu iti ia noua limita, sau iti da eroare cum ii da lui Jay?
Client Orange

Viocat
Senior certificat
Aveti poza mai sus. Limita de tranzactii lunare este la 50, dar cea zilnica nu poate fi setata la 20

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Hmm...abstraaact... Deci, la tine, Viocat, se pare ca limita e in alta parte. Nu la cele lunare. Ai o limita de 15 "admisa". Admisa de cine...? :)) Ca nu e legata de limita lunara. Daca era, ar fi aparut cum apare la Jay, in paranteza. Daca modifici suma, de la 25000, la un 15000 de exemplu, sau inapoi la default 5000, te lasa sa urci numarul de tranzactii la 20?
Client Orange

Viocat
Senior certificat
Ar putea fi problema ca incerc sa fac schimbarile de limite tranzactii la cardul de credit. Poate trebuie sa se modifice doar de catre un operator.

Jay
Campion certificat
Mda.. ciudat.. eu am putut modifica.. dar, eu am doar de debit.. Scrie pe chat-ul OM despre asta, eu când ceva nu e în regula, asa procedez.. asa vei vei afla exact ce se întâmplă, dar, este posibil si sa fie limita alta, daca este de credit..

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Oook, am descoperit misterul. Tu vorbeai de cardul de credit Orange Money, noi de cel de debit. 🙂 De-aia aveam rezultate diferite. Da, la cardul de credit, nici eu nu pot sa modific numarul de tranzactii zilnice online de la 15 la 20. Primesc aceeasi eroare ca si tine. Posibil sa trebuiasca modificata limita de catre un operator...sau, sa fie alt motiv pentru care nu poti sa faci mai mult de 15 tranzactii zilnice. Trebuie intrebat direct la Orange Money. Fie pe chat, fie la telefon. Update: am intrebat. Aia e limita maxima la cardul de credit, si nu se poate modifica. Nici de catre user, nici de catre un operator. Singura optiune in momentul asta: sugestie de implementare pe viitor. 🙂 Personal, n-am avut niciodata nevoie de mai mult de 15 tranzactii pe zi cu cardul de credit, dar daca e nevoie, nu vad de ce nu s-ar putea implementa. Eventual daca reprezinta un risc major, se poate face un pop-up in aplicatie, care sa anunte userul de chestia asta, astfel incat sa-si poata da acordul explicit pentru deblocarea acelei limite.
Client Orange

DanielaH
Moderator
Salut tuturor! Așa este, 15 este numărul maxim de tranzacții/ zi pentru plătile efectuate online cu cardul de credit Orange Money. Această limită nu poate fi majorată nici din aplicație, nici de către colegii noștri pentru că momentan este maximul pe care îl permite acest produs. Majorarea se poate face doar de la 10 la 15 tranzacții accesând secțiunea "Cardurile mele/ Setări tranzacții și limite".