anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

card de credit fizic orange money

razvan63
Junior

am solicitat cardul de credit fizic orange money deja de 2 saptamani, inca astept sms ca a ajuns in orange shop-ul selectat, de ce dureaza atat de mult ? (l-am solicitat deoarece mi se pare mai usor sa scoti cardul sa platesti decat telefonul, parere personala )

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Razvan,

Eu iti recomand un apel la 300, ramura 2 (Orange Money), si vezi care mai e statusul cardului tau. Eu am si card de debit si de credit, ambele in format digital si fizic, si nu cred ca am asteptat mai mult de o saptamana dupa ele. Dar e posibil sa fie ceva probleme, fie cu contul tau, fie cu curierii, in zona respectiva. Fie...poate a ajuns deja, dar nu ai fost anuntat. Doar o parere binenteles.

Deci, da un telefon si intreaba care mai e statusul acelui card.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Vio73
#StarMember

Salutare!

 

Durează pentru că se fac probabil ceva verificări, pentru care este nevoie de timp.

Au și ei ceva proceduri de verificare, bănuiesc! A durat și la mine mai mult de o săptămână, pentru cardul de debit, dar la cel de credit sunt alte condiții.

Ai puțină răbdare și lucrurile se vor rezolva!

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Razvan,

Eu iti recomand un apel la 300, ramura 2 (Orange Money), si vezi care mai e statusul cardului tau. Eu am si card de debit si de credit, ambele in format digital si fizic, si nu cred ca am asteptat mai mult de o saptamana dupa ele. Dar e posibil sa fie ceva probleme, fie cu contul tau, fie cu curierii, in zona respectiva. Fie...poate a ajuns deja, dar nu ai fost anuntat. Doar o parere binenteles.

Deci, da un telefon si intreaba care mai e statusul acelui card.

Client Orange

DanielaH
Moderator

@razvan63, ai luat legatura cu colegii noștri? S-a rezolvat situația?

da , s-a rezolvat cardul ajunsese in orange shop-ul selectat de mine in 3 zile , doar ca nu s-a deranjat nimeni sa ma anunte , a trebuit sa sun eu la 300, incredibil...