anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Încheiat] Noua editie concurs Pinata Party Campania III !

cmadeleinel
Explorator
Observ ca de la ora 14 a inceput noua editie a concursului Pinata. Sunt curioasa daca exista vreun algoritm care selecteaza dintre membrii care nu au reusit sa revendice vreun premiu in celelalte editii. 😄 Totusi nu vad scopul acumularii punctelor, daca la final se extrage aleator dintre participanti, dar necunoscute sunt caile concursului ^_^
Sa avem bafta!
1 Soluţie acceptată‚

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

@tenebree mulțumim pentru postare.

De astăzi, 7 decembrie, ora 14:00 a început noua campanie "Distracție în aplicație. Cu Pinata Party din My Orange câștigi premii cool".

 

Pentru că foarte mulți dintre voi ați propus tragere la sorți, colegii au venit cu modificări mecanismului. Astfel în aplicație aveți premiile Orange pe care le puteți revendica în funcție de punctele acumulate (20 GB, 100 minute internaționale, Net nelimitat, etc.) și adițional o tragere la sorți în data de 3 februarie 2022.

 

Dacă acumulați minim 1000 puncte alocate ca urmare a acțiunilor realizate în Pinata Party vă înscrieți în tragerea la sorți pentru următoarele premii:

  • 10 televizoare Samsung QLED 163 cm
  • 10 telefoane OPPO Reno6 Pro 5G Arctic Blue 256GB DS
  • 10 aspiratoare Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Cleaner

 

Aici regăsiți regulamentul: https://www.orange.ro/aplicatii/regulament-campanie-pinata-party/

 

Mult succes!

 

Câștigătorii sunt afișați aicihttps://www.orange.ro/aplicatii/regulament-campanie-pinat...

Vizualizare soluţie în postul original

47 Răspunsuri 47

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

@tenebree mulțumim pentru postare.

De astăzi, 7 decembrie, ora 14:00 a început noua campanie "Distracție în aplicație. Cu Pinata Party din My Orange câștigi premii cool".

 

Pentru că foarte mulți dintre voi ați propus tragere la sorți, colegii au venit cu modificări mecanismului. Astfel în aplicație aveți premiile Orange pe care le puteți revendica în funcție de punctele acumulate (20 GB, 100 minute internaționale, Net nelimitat, etc.) și adițional o tragere la sorți în data de 3 februarie 2022.

 

Dacă acumulați minim 1000 puncte alocate ca urmare a acțiunilor realizate în Pinata Party vă înscrieți în tragerea la sorți pentru următoarele premii:

  • 10 televizoare Samsung QLED 163 cm
  • 10 telefoane OPPO Reno6 Pro 5G Arctic Blue 256GB DS
  • 10 aspiratoare Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Cleaner

 

Aici regăsiți regulamentul: https://www.orange.ro/aplicatii/regulament-campanie-pinata-party/

 

Mult succes!

 

Câștigătorii sunt afișați aicihttps://www.orange.ro/aplicatii/regulament-campanie-pinat...

teacher_
#StarMember
Super veste! Mulțumim foarte mult.

robi1998
Explorator
Iar se dau premiile intre ei asa ca e efectiv degeaba campania asta, dar totusi multumim pentru efort.

svetalex
Senior certificat
@robi1998 premiile la Orange sunt „pe bune”. Eu am câștigat o boxă și un sistem de senzori smart home și nu am nicio „pilă” la Orange. Și sunt mai mulți utilizatori aici în comunitate care au câștigat premii. Îți dorec succes! 🙂

Bogdan2
Începător
Problema e că în regulament scria că vechea campanie tine până în 9 decembrie, iar eu aveam de gând să folosesc punctele în ultima zi, pe când punctele au dispărut azi

cmadeleinel
Explorator
@Bogdan2 de cand s-a tot discutat despre cum ar trebui sa se modifice regulamentul de acordare a premiilor s-a anuntat ca pe 7 se incheie campania. Scria si in aplicatie. 😞

svetalex
Senior certificat
Eu luni am primit un sms prin care eram informată despre faptul că punctele vor fi valabile până pe 7 decembrie

Vio73
#StarMember
Să fie cu noroc pentru toți!

Zop
Explorator
Unde a disparut campania de pe 9 decembrie?

Miha_Z
#StarMember
@Zop a trecut data de 9 și nu s-a efectuat extragerea pentru telefoanele Oppo? Eu zic sa avem putina răbdare. O altă dorință a unor clienți mai norocoși la premii, a fost ca Pinata sa continue. Numai că a continuat, dar noul regulament vine cu mai puține premii și șanse de câștig pentru ei. :) Acum se califica pentru premii toți clienții care fac 1000 de puncte. Măcar așa vor crește șansele de câștig și pentru cei care nu au fost norocoși in vechea Pinata să câștige zeci de premii.

Zop
Explorator
Nu de asta doamna Mihaela, ci concluzia mea a rezultat din faptul ca au disparut elementele de extragere pentru data de 9 decembrie !!! Erau in regulament pana ieri ! Astazi nu mai sunt ! A disparut cu totul articolul de ieri din regulament !

Miha_Z
#StarMember
@Zop, spune-mi doar Mihaela. :) Poate că nu mai apare notificarea că s-a dat restart la aplicație și acum totul a început de la zero. Dar în vechiul sistem ei au lista cu toți clienții care au participat la Pinata și n-ar trebui sa fie vreo problema. Ar fi bine ca extragerea sa fie și filmata și postata in contul My Orange și în Comunitate. Succes!

Daniel_Lupu
Junior entuziast
Mutumim foarte mult.

Zop
Explorator
Un feedback despre premiile Orange din aplicatie: '' Bonusurile din Pinata party nu au nici o relevanta atata timp cat sunt active doar cu o optiune de minim 5 euro. Eu la 5 euro optiune deja primesc +50gb bonus la cei 5 gb standard din optiune. Sa fim seriosi, cine foloseste mai mult de 50 gb trafic pe luna ??? Eu am stat o data pe youtube maxim o luna si am cheltuit cel mult 30 gb. Deci cei de la Pinata party ar trebui sa regandeasca premiile, pentru ca nu au nici o relevanta atata timp, cat impun o optiune activa. Solutie: micsorare suma minima optiune ( de ex. 2/3 euro) sau sa fie active bonusurile pe un termen mai scurt, de exemplu, de 10 zile fara vreo optiune activa !''    Tind sa mai adaug ca premiile nu au nici o relevanta pentru majoritatea oamenilor de la Prepay care oricum incarca cu optiuni >= de 5 euro unde ai si minute nelimitate si net peste 50+5 gb( obligatoriu aceasta categorie de oameni,pentru ca doar pentru ei vor fi active ''premiile Orange''). Care e scopul sa isi cumpere de puncte cativa gb(sau nelimitat) de net sau minute nelimitate, daca oricum majoritatea nu folosesc mai mult de 50 gb trafic pe telefon ! Ce sa mai vorbim de cei cu 10 euro care au o 100gb. Au o lista de premii Orange inutile ! Singura lor functie este sa iti dea senzatia iluzorie de '' premiu''.