anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Se poate dezactiva opțiunea detalii convorbiri in My Orange?

Sisy
Începător
Bună. Știe cineva dacă se poate dezactiva opțiunea detalii convorbiri, adică în aplicație sa nu mai apară la nr de tel detaliile. Mai demult parca se putea. Mersi
1 Soluţie acceptată‚

In actuala interfata a aplicatiei nu avem inclusa functionalitatea de a dezactiva detaliile de convorbiri.

 

@Jay, intr-adevar, doar atunci cand esti administrator de cont online poti sa iti accesezi detaliile de convorbiri.
Ca urmare a intrebarii primită de la tine, am verificat situatia impreuna cu colegii nostri care s-au ocupat de actualizarea functionalitatilor din aplicatie.
Ne cerem scuze pentru raspunsul oferit mai sus, care nu este corect 😞


Referitor la schimbarea parolei, am recomandat acest lucru in cazul in care au existat suspiciuni privind accesul neautorizat la cont din partea unor terte persoane, care au stiut parola Thank You, pentru a evita eventuale neplaceri, din acest punct de vedere, pe viitor. Schimbarea parolei Thank You este o masura suplimentara de siguranta.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Jay
Campion certificat
Buna! Se putea acum mulți ani.. stiu ca se vedea in administrare numere si o rubrica detalii convorbiri, eu vedeam asta la un singur numar, iar la celelalte aveai optiunea activeaza.. acum este opțiune implicită.. Eu am activat detalii convorbiri pe un singur numar de telefon, cand se activau la cerere, ca sa le poti vedea si, acum, apar detaliile pe toate numerele pe care le am.. A mai întrebat cineva si, de curiozitate m-am uitat, dar, n-am găsit nicio opțiune prin care sa nu se mai afiseze.. in niciuna dintre variante.. varianta web/desktop este mai completa decat varianta mobil.. Oricum se pot vedea doar pentru ultimele 30 de zile și nu sunt chiar la vedere.. Daca nu vrei sa-ti apara o convorbire in lista de detalii convorbiri, poti apela prin aplicațiile care folosesc internetul, gen whatsapp, messeneger... la acestea apare doar trafic date, nu si pentru ce acțiune a fost acel trafic..

Vio73
#StarMember
Bun venit! Sincer, nu știu dacă se pot dezactiva. Mie, cel puțin pe telefon, nu îmi apare această opțiune. În concluzie, nu cred că se poate.

Salut, Sisy! Poti dezactiva detaliile de convorbiri din My Orange, dar daca ai drept de administrator pe cont, le poti activa oricand fara probleme. De asemenea, iti recomandam sa schimbi si parola prin una dintre modalitatile de aici https://www.orange.ro/help/ce-este-parola-orange-i-cum-pot-s-o-schimb-72 pentru siguranta contului.

Jay
Campion certificat
@Orange Assitant, ne dai si noua pasii pentru dezactivare detalii convorbiri din My Orange, te rog? Eu sunt admin pe toate abonamentele pe care le am și nu am reușit sa găsesc, cum anume se poate face asta.. De asemenea, as dori sa știu, de ce anume ar trebui să-și schimbe parola? Ce legatura este între dezactivarea detaliilor convorbiri si siguranța contului.. Mulțumesc!

In actuala interfata a aplicatiei nu avem inclusa functionalitatea de a dezactiva detaliile de convorbiri.

 

@Jay, intr-adevar, doar atunci cand esti administrator de cont online poti sa iti accesezi detaliile de convorbiri.
Ca urmare a intrebarii primită de la tine, am verificat situatia impreuna cu colegii nostri care s-au ocupat de actualizarea functionalitatilor din aplicatie.
Ne cerem scuze pentru raspunsul oferit mai sus, care nu este corect 😞


Referitor la schimbarea parolei, am recomandat acest lucru in cazul in care au existat suspiciuni privind accesul neautorizat la cont din partea unor terte persoane, care au stiut parola Thank You, pentru a evita eventuale neplaceri, din acest punct de vedere, pe viitor. Schimbarea parolei Thank You este o masura suplimentara de siguranta.