anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Nu pot instala aplicatia My Orange pe Huawei P40 5G

ser23vl
Junior entuziast
Salut
Pe Noul Huawei P40 5G, aplicatia My Orange " nu poate fi Instalata, nici din AppGallery dar nici din Surse Alternative " deși, alte aplicații ca Orange TV, Orange Antivirus, Orange Money, etc se pot utiliza.
Softul este Android 10 EMUI, ca și pe fostul P30 Lite, unde, aplicatia era Funcțională.
Are cineva idee, Ce se poate face?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Seria P40 de la Huawei vine fără Google Mobile Services. Telefonul beneficiază doar de Huawei Mobile Services (HMS), însă momentan nu toate aplicațiile sunt integrate.

Cunoaștem această situație și încercăm să o rezolvăm. În curand toate aplicațiile My Orange care erau disponibile în Google Play vor fi integrate în noul sistem de operare, dar, din păcate, nu avem o dată exactă. 

 

Prin achiziția unui device din seria P40 puteți beneficia de asistentă din partea unui consultant Huawei, conform cu detaliile din atașament.

Vizualizare soluţie în postul original

36 Răspunsuri 36

svetalex
Senior certificat
Ce eroare primesti? Ne poti oferi mai multe detalii legate de situatia pe care o intampini?

ser23vl
Junior entuziast
Măcar sa îmi arate ce EROARE, ar fi bine Am o Înregistrare Ecran, dar nu merge sa atasez

svetalex
Senior certificat
Ai încercat restart la telefon? Folosești date mobile sau wifi? Poate fi de la conexiunea slabă la net? Copiii mei se plâng că se conectează destul de greu telefonul lor la wifi...

Petre_Nicholas
Junior entuziast
Reseteaza-ti telefonul daca l-ai folosit ceva timp si te-ai gandit sa instalezi aplicatia "My orange" Dar daca iti spune ca - dispozitivul dumneavoastră nu este disponibil cu aceasta versiune- nu prea ai ce face.

teacher_
#StarMember
Ce surse alternative ai incercat?

ser23vl
Junior entuziast
Telefonul este Nou, chiar l-am Resetat de 3 ori deși, Nu avea nici o problema ca și Telefon sau Soft în sine. Transferul Aplicațiilor / Datelor " Phone Clone sau Huawei Cloud", și nimic Am făcut și un Print Screen, repet, Ciudat este ca pe fostul telefon P30 Lite cu același Android 10 EMUI Aplicația era Funcțională iar pe acest Nou P40 5G, nu se Instalează

DanielaH
Moderator

Seria P40 de la Huawei vine fără Google Mobile Services. Telefonul beneficiază doar de Huawei Mobile Services (HMS), însă momentan nu toate aplicațiile sunt integrate.

Cunoaștem această situație și încercăm să o rezolvăm. În curand toate aplicațiile My Orange care erau disponibile în Google Play vor fi integrate în noul sistem de operare, dar, din păcate, nu avem o dată exactă. 

 

Prin achiziția unui device din seria P40 puteți beneficia de asistentă din partea unui consultant Huawei, conform cu detaliile din atașament.

ser23vl
Junior entuziast
Ar trebui sa fie și Interesul dumneavoastră, ca toți clienții sa fie Mulțumiți, Nu sa plasați problema! Cum aplicații ca Orange Money, Orange Antivirus, Orange TV sunt Active și My Orange NU!

DanielaH
Moderator
@ser23vl, binențeles că este și interesul nostru, în primul rând ca voi, clienții, să fiți mulțumiți. Cum am spus, această situație este în atenția noastră și colaborăm cu cei de la Huawei ca în curând să avem și această aplicație integrată, la fel ca celelalte. Mulțumim pentru înțelegere!

ser23vl
Junior entuziast
Ok, sa vedem cât de repede va miscati

teacher_
#StarMember
Încearcă să instalezi și cu Aptoide https://contul-meu-orange.ro.aptoide.com/app Sau prin apk https://www.apkmonk.com/app/com.orange.contultauorange/ A mai avut cineva de aici problema asta, și parcă așa a rezolvat Poate funcționează

ser23vl
Junior entuziast
Nu merge, postez și Eroarea

Vio73
#StarMember
Dacă nu merge, e o mare problemă, pe care sper s-o rezolve rapid! E ciudat că pe modele mai vechi, funcționează!

RafaHelper
#StarMember

Salut @ser23vl,

‏‏‎ ‎

Am verificat si eu cele raportate de tine, dar nu imi este clar daca ai instalat aplicația corect pentru ca din screenshot-urile atasate nu reiese acest lucru.

‏‏‎ ‎

Pentru a instala My Orange mergi in AppGallery si cauta My Orange Romania, ar trebui sa vezi ca in imaginea atașată doar ca in loc de Open/Deschide o sa ai Install/Instalare.

‏‏‎ ‎

Aici ai un link direct catre aplicație:

https://appgallery.cloud.huawei.com/marketshare/app/C101607201?locale=en_US&source=appshare&subsource=C101607201

‏‏‎ ‎

La fel cum au zis colegii acest telefon vine fara Google Mobile Services, asta înseamnă ca unele aplicații pot sa nu ruleze sau sa nu se instaleze daca au nevoie de serviciile Google.