anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Vechimea cea mai mare în Orange

Dorul
Junior
Care este cea mai mare vechime în Orange, inclusiv Dialog a vreunui client?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Dialog a apărut pe piața din România în anul 1997 și a păstrat această denumire până în anul 2002, când a devenit Orange. Deci teoretic, cei mai vecho abonați, pot avea aproape 25 de ani vechime. Poți citi detalii despre Orange aici: https://ro.m.wikipedia.org/wiki/Orange_Rom%C3%A2nia

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

Jay
Campion certificat
Sunt mulți clienți, din comunitate, care au in jur de 20 de ani vechime la Orange.. Ai un topic mai vechi in link, la care au răspuns mai multe persoane.. https://comunitate.orange.ro/questions/1976330-sunteti-clienti-orange

Vio73
#StarMember
Dialog a apărut pe piața din România în anul 1997 și a păstrat această denumire până în anul 2002, când a devenit Orange. Deci teoretic, cei mai vecho abonați, pot avea aproape 25 de ani vechime. Poți citi detalii despre Orange aici: https://ro.m.wikipedia.org/wiki/Orange_Rom%C3%A2nia

Ascary
Campion certificat
Salut @Dorul,probabil ca @Vio73 este cel mai vechi client al Orange de pe Comunitate din cate stiu eu.

Ascary
Campion certificat
Cred ca si eu am ceva vechime la Orange,tot de pe vremea Dialog-ului,dar n-am fost constant,am cochetat si cu Connex si Zapp.

Vio73
#StarMember
Am 24 de ani ca și client, dintre care vreo 21 ca și abonat, iar înainte am fost client Alo Dialog.

Abonat
Explorator entuziast
Vio73 - păi la 24 ani vechime...n-ar trebui să-ți dea deja limuzină la scară? :) - Am tot citit prin multe topicuri idei din astea gen "am vechime în ani, deci am valoare"... și nu m-am putut abține :) - @Vio73 știu că tu nu ai scris în sensul acela pentru că pari om de treabă - poate ne spui dacă ai avut și tu idei din astea cu vechimea și cum te-ai lămurit cu ele... - Probabil Orange (și oricare altă firmă for profit din lumea asta) gândește ceva de genul: "ne dai bani mulți, ai valoare mare". - Prin alte țări au niște prețuri la internet de te sperii...un abonat de acolo plătește cât vreo 10 de la noi. Sau chiar 20? Dar ai noștri au vechime :) - Am fost o țară săracă și ne-a intrat mentalitatea de oameni săraci în ADN: "să ne dea și nouă cineva, ceva" - Partea bună este că o ducem mult mai bine acum ca și țară... chiar ne permitem să cheltuim timpul aiurea pe forumuri, în loc să muncim la cules de cartofi sau la săpat canale... - Vă invit pe noul topic cu ocazia aceasta...

Vio73
#StarMember
Nu am spus niciodată că vreau ceva pentru vechime în plus strict pentru mine, dar întotdeauna este loc și de mai bine. Adică se poate face un sistem de fidelizare mult mai atractiv.

Ascary
Campion certificat
@abonat,nici nu visezi cate avantaje are Vio,dar el e modest si nu se lauda cu ele :)) Cert este ca ai multe avantaje daca ai vechime f. mare si orice s-ar spune Orange tine cont de ea. Secretul consta in faptul ca trebuie sa stii si cum sa le ceri 🙂