anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Sunat în legătură cu o ofertă pentru vechime

whoiskarmin
Junior

Am fost sunat de numărul +40 (374) 747 213, legat de o ofertă de schimbare de pe PrePay pe abonament, cu 50% reducere, mi-au fost cerute și datele din buletin pentru contract, se poate confirma numărul vă rog?

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Dupa format, as zice ca numarul este legitim Orange.

Daca o sa cauti "03747472" in Comunitate o sa mai gasesti cateva topicuri cu numere similare. Din cate stiu 0374 747 2xx este departamentul Ofertare Orange.

Poti confirma pe chat-ul Djingo de aici. Ceri "transfer operator" (x2). Dupa care intrebi un consultant.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

18 Răspunsuri 18

匿名
Junior entuziast

Salut,

După format este un număr orange fix.

De ce nu întrebi pe chat daca Nr respectiv este al departamentului ofertare?

Pe care chat pot face mai exact asta?

Pe chat Djingo din aplicația My orange

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Dupa format, as zice ca numarul este legitim Orange.

Daca o sa cauti "03747472" in Comunitate o sa mai gasesti cateva topicuri cu numere similare. Din cate stiu 0374 747 2xx este departamentul Ofertare Orange.

Poti confirma pe chat-ul Djingo de aici. Ceri "transfer operator" (x2). Dupa care intrebi un consultant.

Client Orange

匿名
Junior entuziast

Numărul  40(374) 747 212 este confirmat în comunitate.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Corect. De-aia am zis sa caute dupa primele 8 cifre (format national). Ca sa le gaseasca si pe cele care nu sunt "212". Dar da, cel cu 212 este unul dintre ele.

Client Orange

whoiskarmin
Junior

Mi s-a confirmat printr-un operator real ca numarul mentionat este real. Multumesc de ajutor! 

FLo1
#StarMember

@whoiskarmin: Ai solicitat  o ofertă pentru un abonament? Dacă da, atunci cu siguranță ai fost contactat în acest sens, întrucât ți-ai lăsat numărul pentru a fi apelat. 

Nu am solicitat personal, am fost sunat din senin, de asta am fost putin sceptic

Este normal și eu am fost sunat pentru ofertare fara sa cer acest lucru.

Au numărul in baza de date și suna pentru a oferi trecerea la abonament.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Mai suna si din senin, e adevarat. Ai cumva servicii fixe? Sau si servicii fixe? Daca da...de acolo te suna. 🙂 Considera ca daca ai deja inca 2 servicii pe abonament (internet si TV de exemplu) poate il vrei si pe al treilea pe abonament. Pe mine nu ma suna, si personal nici nu doresc. Preferintele mele GDPR sunt setate pe Nu. Deci...nici nu prea ar avea cum si de ce sa ma sune. 🙂 Dar momentan nu sunt interesat de un abonament, deci discutia nu si-ar avea sensul oricum.

Client Orange

Nu am alte servicii de la Orange inafara de PrePay, insa mi s-a oferit datorita vechimii sa ma mut pe abonament cu reducere 50% pentru o perioada de 2 ani, ceea ce imi convine deoarece planuiam sa ma mut pe abonament oricum. 

Asta e oferta oficială și fără vechime.

Poți verifica in magazin online.

Se coboară la un nivel "micuț" acești operatori pentru un comision.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Da, atunci nu e rau. 🙂 Am si eu cunostinte care au primit o oferta de genul asta, la servicii fixe (pachet Orange Love) si au beneficiat de reducere la abonament.

Foarte frumos atunci! Sa-l stapanesti sanatos si sa te bucuri de el!

Client Orange