anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Serviciul tonuri de asteptare nu functioneaza

qwertyuiop
Junior
Buna ziua!Recent am activat serviciul Tonuri de asteptare dar nu functioneaza,are cineva vreo solutie?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Platforma care este folosită pentru serviciul VoLTE nu este integrată cu platforma pentru tonuri de așteptare, prin urmare cele 2 servicii nu pot funcționa simultan. Încearcă să dezactivezi VoLTE și revino să ne spui dacă e OK.

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

DanielaH
Moderator
@qwertyuiop, bun venit în Comunitate! Ne dai, te rog, mai multe detalii? Ai primit mesajul de confirmare a activării serviciului? Ai cumva VoLTE activat pe telefon?

qwertyuiop
Junior
Am primit mesajul de confirmare si am VoLTE activat.

DanielaH
Moderator
Platforma care este folosită pentru serviciul VoLTE nu este integrată cu platforma pentru tonuri de așteptare, prin urmare cele 2 servicii nu pot funcționa simultan. Încearcă să dezactivezi VoLTE și revino să ne spui dacă e OK.

queensoft
Explorator
Se pare va VoLTE si, mai ales VoWiFi in cazul meu, au ceva probleme. Sint pe Digi, aveam activat VoWiFi, telefon Huawei P Smart 2019, pateam foarte des (cam 30-50% din apeluri) sa se intrerupa apelul, de obicei in 5-15 secunde, desi am abonamentul de net 300 mbps si wifi foarte bun, distanta mica pina la router. Am dezactivat VoWiFi si nu s-a mai intrerupt absolut nici un apel de luni de zile.

DanielaH
Moderator
@qwertyuiop, mulțumim că ai revenit cu feedback! Tonurile de apel funcționează pe Orange după dezactivarea VoLTE?

qwertyuiop
Junior
Da,functioneaza

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@qwetyuiop mulțumim mult pentru răspuns, ne bucurăm că acum este totul în regulă și funcțional. Te așteptăm în continuare în comunitate 🙂