anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Se pot recupera pozele sterse din Orange Cloud?

Anca07
#StarMember
As vrea sa stiu daca este posibil sa recuperez pozele sterse din Orange Cloud. Daca aveti cunostinta de o metoda prin care pot sa fac acest lucru, va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns! Multumesc frumos!
1 Soluţie acceptată‚

RafaHelper
#StarMember
Buna @Anca07, In prima faza pozele sunt mutate in TRASH sau Cos de gunoi, daca intri in aceasta sectiune poti sa le dai restabilire. Daca le-ai sters din TRASH nu mai pot fi recuperate. Sa ne spui daca ai reusit sa le restabilesti, daca ai nevoie de ajutor ne poti scrie tot aici si iti vom raspunde.

Vizualizare soluţie în postul original

14 Răspunsuri 14

Jay
Campion certificat
Doar daca mai sunt in "cosul de gunoi" le poti da restaurare, altfel, nu cred sa se mai poata face ceva..

Razvan
#StarMember
Slabe șanse, eu am șters din cloud Huawei, automat din telefon și am rămas fără ele 😄

Ascary
Campion certificat
Cam asta-i problema cu norișorii,odată ce le-ai pus în coșul de gunoi și l-ai golit s-au dus amintirile. Prefer că fișierele importante,foto,filme etc sa le țin pe un hdd de backup. Chiar și dacă se strica se pot recupera datele însă din Cloud nu.

RafaHelper
#StarMember
Buna @Anca07, In prima faza pozele sunt mutate in TRASH sau Cos de gunoi, daca intri in aceasta sectiune poti sa le dai restabilire. Daca le-ai sters din TRASH nu mai pot fi recuperate. Sa ne spui daca ai reusit sa le restabilesti, daca ai nevoie de ajutor ne poti scrie tot aici si iti vom raspunde.

Anonim
Neaplicabil
Cu siguranță nu.

Razvan
#StarMember
După ce m-am fript cu cloud de la Huawei, nu cred ca o sa mai apelez curând la un astfel de serviciu, prefer sa le am stocate local.

FaraUnID
Campion certificat
Teoretic ar trebui sa existe un backup de siguranta pe serverele operatorului, dar sansele ca tu sa ai acces la acel backup sunt zero. Dpv tehnic se pot lua la puricat toate HDD-urile de pe serverele de cloud si rula programe specializate de recuperare date. Practic sansele ca cineva sa faca asta sunt nule. Cel mai bine ar fi sa te impaci cu ideea ca le-ai pierdut, iar pe viitor sa ai si tu un back-up extern - pe langa cel de cloud - pentru fisierele personale. Pretul unitatilor de stocare externe de tipul card memorie, HDD portabil, SSD portabil, USB stick a scazut destul de mult astfel incat nu ar trebui sa ridice un semn de intrebare daca se merita invetitia atunci cand vine vorba de fisiere personale.

Romeo_
Senior certificat
Folosesti cumva Iphone?Pt ca le ai in iCloud,cel putin asa cred...dupa cum spun si colegii odata sterse daca nu sunt in cosul de gunoi atunci nu cred ca se mai pot recupera 😞

teacher_
#StarMember
Salut! Poti recupera fisiere sterse din contul tau Orange Cloud, doar daca acestea se mai regasesc in folderul "cos de gunoi". Pentru a verifica acest lucru, trebuie sa te conectezi in contul tau Orange Cloud la adresa cloud.orange.ro, sa selectezi "Poze" si sa verifici in coloana din stanga, folderul "cos de gunoi. Aici poti vedea lista de poze existente in "cosul de gunoi", iar daca gasesti fisierele dorite, trebuie sa dai click dreapta pe fisier si sa alegi "restaureaza". In cazul in care nu se regaseste niciun fisier in "cosul de gunoi", inseamna ca acestea au fost sterse definitiv din Orange Cloud. https://www.orange.ro/help/arhiva/orange-cloud/cum-pot-recupera-pozele-sterse-din-aplicatia-orange-cloud-31152

DanielaH
Moderator
@Anca07, ai reușit să recuperezi pozele din Cloud?

Anca07
#StarMember
Nu am reusit sa le recuperez, deoarece au fost sterse din cosul de gunoi:( in schimb, multumesc frumos pentru raspunsuri! Oare exista posibilitatea sa fie sterse din cloud si sa mearga in cosul de gunoi direct sau o data ce sunt sterse din cloud se sterg de tot? Ma gandeam la asa ceva deoarece pe laptop/pc se poate sterge ceva si ajunge in recycle bin, dar totodata daca apesi shift+delete in acelasi timp cand stergi ceva, nu mai ajunge in recycle bin ci se sterge de tot. Oare exista asa ceva si pt Orange Cloud? Sa stiu data viitoare sa nu mai fac:) multumesc frumos!

Vio73
#StarMember
Îmi pare sincer rău, dar era ceva previzibil!

RafaHelper
#StarMember
Bună @Anca07, Exista aceea posibilitate după cum explicat si mai sus. Initial tot ce ștergi se muta in coșul de gunoi. Din coșul de gunoi trebuie sa ștergi din nou pentru a șterge definitiv. Nu există o combinație de taste pentru a șterge definitiv conținutul din Orange Cloud cum faci pe PC.

Vio73
#StarMember
E bine că mai are această posibilitate.