anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Recuperare date cont Samsung pe Xiaomi 10T Pro

Geppetto
Junior
Buna seara,
As vrea sa stiu cum pot recupera tot continutul, inclusiv backup facut, din contul de Samsung, pe un telefon Xiaomi 10T Pro. Am schimbat telefonul Samsung cu un Xiaomi 10 T, si as vrea sa recuperez tot ce am salvat acolo, pe noul telefon Xiaomi, si nu stiu cum sa fac.
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
@Geppetto Deaorece desi avem 2 telefoane cu acelasi sistem de operare, in speta Android, ne izbim de 2 ecosisteme diferite: Cel de la Samsung si cel de la Xiaomi. Cum bine ai intuit, ai nevoie de o aplicatie terta care sa extraga informatiile de pe telefonul Samsung, sa faca back-up si ulterior sa importe acel back-up catre telefonul Xiaomi. Problema este ca toate aceste aplicatii terte sunt comerciale, adica pe bani. O aplicatie de genul acesta se numeste Dr.Fone de la Wondershare si care costa cca 40 USD in varianta "licenta pe viata" sau cca 30 USD in varianta "licenta pentru 1 an"

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Vio73
#StarMember
Salutare! Ar trebui să aibă undeva funcția de recuperare. Dacă introduci datele contului google (gmail), sunt convins că le recuperezi fără niciun fel de probleme. Numai să fi făcut salvat înainte, la zi, de pe telefonul vechi, toate datele și în contul google! Ai detalii aici despre cum trebuie să le salvezi pe telefonul vechi și cum să le recuperezi pe același sau pe alt telefon (dispozitiv cu android): https://support.google.com/android/answer/2819582?hl=ro Succes și să ne ții la curent!

Geppetto
Junior
Multumesc, dar eu nu de contul de Google imi fac griji, acela se recupereaza usor. Contul de Samsung este problema, care este diferit de Google, acolo am backup la fostul telefon Samsung, unde am toate aplicatiile instalate si sms, si agenda,..si multe altele. Acel backup vreau sa-l restaurez pe noul telefon Xiaomi 10 T Pro, ...si nu stiu cum. Ar trebuii o aplicatie care sa poata sa sincronizeze backup facute in mai multe conturi...diferite.

Vio73
#StarMember
Eu am tot salvat și in contul de google și le preia automat.

FaraUnID
Campion certificat
@Geppetto Deaorece desi avem 2 telefoane cu acelasi sistem de operare, in speta Android, ne izbim de 2 ecosisteme diferite: Cel de la Samsung si cel de la Xiaomi. Cum bine ai intuit, ai nevoie de o aplicatie terta care sa extraga informatiile de pe telefonul Samsung, sa faca back-up si ulterior sa importe acel back-up catre telefonul Xiaomi. Problema este ca toate aceste aplicatii terte sunt comerciale, adica pe bani. O aplicatie de genul acesta se numeste Dr.Fone de la Wondershare si care costa cca 40 USD in varianta "licenta pe viata" sau cca 30 USD in varianta "licenta pentru 1 an"

Geppetto
Junior
Ok.Multumesc. La datele care le am acolo, merită să dau 30 $ pe an ...

FaraUnID
Campion certificat
Incearca mai intai varianta trial a acelei aplicatii sa vezi cum se comporta. Daca esti multumit, poti cumpara varianta full.

Anonim
Neaplicabil
Încearcă Clone Phone de pe Google Play