anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Numărul minim și maxim de rate

Laura_cio
Senior
Care este numărul minim și maxim de rate la achiziționarea unui telefon?
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember
Pentru plata ratei pe factura trebuie sa fii client Orange si poti cumpara mobilul in 18 sau 24 de rate. Daca vrei doar achizitie de telefon o poti face si in 6 sau 12 rate prin intermediul Cardului Avantaj, Cardului BRD Finance MasterCard, Cardului de la Banca Romaneasca si Smartcard de la Banca Transilvania.

Vizualizare soluţie în postul original

20 Răspunsuri 20

Vio73
#StarMember
În funcție de valoarea produsului ales, poți opta între 18 și 24 de rate, pe factură.

Tina
Cunoscător certificat
Eu știu ca Orange acorda rate pe 18 sau pe 24 de luni. M-a gândesc ca cine cumpara in rate, achizitioneaza un telefon mai scump. Cunosc persoane care au cumpărat in rate de la Orange. Au fost mulțumite. Plata se făcea pe factura de servicii iar suma plătită, drept rata era acceptabila.

Vio73
#StarMember
Și eu am rate pe factură și la acest moment.

Ascary
Campion certificat
Între 6 și 24 de rate

Vio73
#StarMember
Am spus că și eu cred că între 6 și 24, pentru că așa mi se pare normal. Adică să fie ca și la magazinele cu produse în rate. Pe site este între 18 și 24 de rate.

Ascary
Campion certificat
Oricum este o oportunitate foarte buna oferită de Orange. Achiziționezi produsul în rate și nu simți financiar acest lucru,plătind foarte puțin pe luna. Eu mai am câteva luni și termin cele 3 rate și apoi voi face altele fără discuție. Să vedem la ce 🙂

Vio73
#StarMember
Cea mai bună soluție mi se par abonamentele de tip Orange Me Start, cu beneficii generoase și cu acest sistem de rate. Adică ai și un abonament ok, la o super rețea și poți să-ți iei și telefonul dorit în maxim 24 de rate.Avantaje multiple!

Miha_Z
#StarMember
Pentru plata ratei pe factura trebuie sa fii client Orange si poti cumpara mobilul in 18 sau 24 de rate. Daca vrei doar achizitie de telefon o poti face si in 6 sau 12 rate prin intermediul Cardului Avantaj, Cardului BRD Finance MasterCard, Cardului de la Banca Romaneasca si Smartcard de la Banca Transilvania.

Razvan
#StarMember
Cea mai buna oferta mi se pare prin 12 rate, prin card de credit cu dobânda zero.

Vio73
#StarMember
Oricum, e bine că ai posibilitatea de a alege.

Ascary
Campion certificat
Și la 24 de rate dobânda este zero cu rate direct pe factura.

Ascary
Campion certificat
Avantajul este că plătind puțin dar pe o perioadă mai lungă nu simți la buzunar.

Ascary
Campion certificat
Evident fiecare alege metoda care îi convine și care crede că îl avantajează mai mult.

Vio73
#StarMember
Sigur că așa e foarte avantajos.