anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nu primesc newsletter orange

Viocat
Senior certificat
Desi m-am abonat la newsletter, am primit codul de activare si l-am accesat nu am primit niciun newsletter. Am verificat si spam in email. Aveti idee care ar fi problema?
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
@Viocat: Ultimul newsletter de la Orange l-am primit în 9 decembrie 2021. Dacă te-ai asigurat că ești abonat pentru a putea primi acest newsletter atunci poate fi o problemă și între serverul Orange și serverul (adresa) ta de email. Personal, pentru a primi mesaje din Comunitate eu a trebuit să îmi schimb adresa de email cu una nouă, după ce ani la rând am folosit o adresă veche. Se întâmplă și la case mai mari.

Vizualizare soluţie în postul original

17 Răspunsuri 17

Vio73
#StarMember
Salutare! Poate primești mai târziu, cine știe. Mă gândesc că pot avea multe solicitări, iar tehnologiile acestea mai dau și rateuri!

FLo1
#StarMember
@Viocat: Bun venit în Comunitate. Newsletter-ul celor de la Orange sau cel din Comunitate este cel mult lunar, chiar trimestrial, nu zilnic, nu săptămânal. Deci dacă te-ai abonat... ok. Așteaptă-l și vei afla când când va ajunge pentru că nu te va ocoli. Zilnice sunt doar discuțiile din Comunitate pe anumite topicuri deschise de membrii Comunității.

Viocat
Senior certificat
Sunt abonat orange de un an. Nu am primit niciun newsletter pe parcursul acestui an. Ma gandesc ca din octombrie 2020 pana acum a fost macar unul.

FLo1
#StarMember
@Viocat: Ultimul newsletter de la Orange l-am primit în 9 decembrie 2021. Dacă te-ai asigurat că ești abonat pentru a putea primi acest newsletter atunci poate fi o problemă și între serverul Orange și serverul (adresa) ta de email. Personal, pentru a primi mesaje din Comunitate eu a trebuit să îmi schimb adresa de email cu una nouă, după ce ani la rând am folosit o adresă veche. Se întâmplă și la case mai mari.

DanielaH
Moderator
@Viocat, putem verifica cu colegii noștri. Adresa de e-mail cu care te-ai abonat la newsletter este aceeași cu cea cu care te-ai înregistrat în Comunitate?

Viocat
Senior certificat
@DanielaH, da este aceeasi adresa.

DanielaH
Moderator
@Viocat, mulțumesc pentru confirmare! Colegii noștri au verificat și adresa ta de e-mail este activă în lista către care se trimit newsletterele Orange. Ultimul trimis către adresa ta a fost în data de 2 dec. 2021.

Viocat
Senior certificat
@DanielaH. Nu am receptionat niciun email de la orange. Singurele emailuri primite sunt cele cu vouchere cele legate de comenzile mele si acum cele din comunitate.bMultumesc oricum pentru verificare

AdrianaLungociG
Începător
Trebuie să fi abonat! Verifică spam!

adrian87n
Cunoscător
asta am zis si eu ca ar trebui ca newsletterul (cu siguranta daca suntem cat mai multi care solicita acest lucru, CU SIGURANTA SE VA AVEA IN VEDERE schimbarea acestui aspect, ca nimeni nu primeste acest newsletter, cum a zis cineva mai sus, cel mult il primesti trimestrial sau lunar... si acest aspect trebuie schimbat insa nu se schimba pana cand nu sesizam serviciul.clienti@orange.ro legat de acest aspect si doar ei vor schimba acest aspect.. Spor !

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@adrian87n ne spui, te rog la ce newslettere te referi? Cele despre oferte și campanii de la orange.ro sau cele de noutăți de pe comunitate? Aici discutăm despre newsletterele primite de pe orange.ro, referitor la cele de la comunitate ți-am trimis detalii în privat. @Viocat ai verificat dacă nu cumva sunt în spam sau dacă ai gmail în folderul de Promoții (Promotions)?

Viocat
Senior certificat
@DanielaH am verificat spam si nu contine niciun email de la orange. Se poate sa fie din firewall la yahoo sa il stabileasca direct ca spam si sa nu il mai incarce. O sa incerc si la ei sa vad ce imi spun

Viocat
Senior certificat
@DanielaH poate faceti posibila descarcarea acestor newslettere, de catre cei care nu le primesc pe emai. Sa te conectezi cu contul de orange sau comunitate si doar atunci sa fie vizibila optiunea de descarcare a acestuia

FLo1
#StarMember
@Viocat: Orange tocmai ce a trimis un newsletter cu subiectul ”Trimite o urare surprinzatoare cu cadou inclus”. L-ai primit? Ți-ai lămurit (clarificat) status-ul cu abonarea la newsleter-ul Orange?