anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Linie ocupată

Andreileonard23
Începător

Salut, o persoana vorbea cu mine pe apel în seara aceasta, dar mi s-a închis telefonul, și la el s-a auzit acel sunet ca și cum as fi închis eu apelul, iar în momentul când ma suna înapoi, de fiecare data ii dadea "Linie ocupata" de parca vorbeam cu altcineva pe apel, telefonul meu fiind închis, de la ce e oare ?

1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember

Andrei Leonard, bun venit in Comunitate!!!

Vreunul din voi doi era in miscare, fie si in interiorul unei cladiri? Se mai intampla asa cand ajungi intr-o zona fara semnal/semnal slab sau cand se face transfer de la o celula/antena la alta.

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

delfinas
#StarMember

Andrei Leonard, bun venit in Comunitate!!!

Vreunul din voi doi era in miscare, fie si in interiorul unei cladiri? Se mai intampla asa cand ajungi intr-o zona fara semnal/semnal slab sau cand se face transfer de la o celula/antena la alta.

De obicei, chiar și la o conexiune de net (nu doar voce), când ești în mișcare pot să apară astfel de întreruperi, chiar fără să atingi telefonul, doar prin simpla conectare la alt ”releu” decât cel inițial. Nu e o regulă (întreruperea), dar poate să fie o cauză care apare în astfel de condiții.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Mi se mai întâmplă și mie, dacă țin telefonul departe de ureche și/ sau dacă semnalul este foarte slab spre deloc. Am întâmpinat așa ceva și s-a întrerupt apelul, iar sunetul glasul persoanei cu care vorbeam se auzea ca și când ar fi fost într-o încăpere goală.