anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Experiențe portare

Alex_G_
Cunoscător
Vi s-a întâmplat sa va portati dintr-o alta rețea la orange? Sau v-ați transferat de la orange la o alta rețea regretând apoi acest lucru și revenind ulterior la Orange?
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember
Eu sunt un client fidel Orange si n-am fost tentata sa parasesc reteaua pentru ca sunt nr 1 la semnal.

Vizualizare soluţie în postul original

17 Răspunsuri 17

Vio73
#StarMember
Mie nu mi s-a întâmplat și nici nu plec de la Orange.

Ascary
Campion certificat
Nici eu nu m-am portat vreodată și nici n-am de gând. Orange îmi oferă tot ce am nevoie.

eda2k
Cunoscător
Salut! Eu am portat un număr fix în rețeaua Orange. Totul a decurs ușor - a fost nevoie de o vizită într-un magazin Orange, iar după cca. 3 săptămâni s-a portat numărul.

Ascary
Campion certificat
Probabil la pachet și cu o oferta excelenta 🙂

Romeo_
Senior certificat
Stiu ca aceasta sectiune este pt mobil dar stie cineva daca nr de tel fix poate fi portat?Multumesc

Ascary
Campion certificat
Nu,nu încă.

Vio73
#StarMember
Ba da, se poate. Da, numărul tău de fix poate fi portat în rețeaua Orange pe serviciul Home Fix. Citește aici mai multe detalii despre portare. Sursa: https://www.orange.ro/servicii-fixe/home-fix/abonament-home-fix-cablu/ Citește la Întrebări frecvente/Dacă am deja un număr de fix și vreau să trec la Orange, pot să îmi păstrez numărul de fix actual? Baftă!

Miha_Z
#StarMember
Eu sunt un client fidel Orange si n-am fost tentata sa parasesc reteaua pentru ca sunt nr 1 la semnal.

Vio73
#StarMember
Și eu sunt la fel. Am mai avut de la alți operatori în paralel, dar m-am convins că nu e nimeni ca Orange. Lucru pe care-l știam!

Laura_cio
Senior
Nu m-am portat la orange sau invers. Am avut abonament la alta firma, dar și cartela Prepay la Orange. Am renunțat la abonamentul respectiv, iar cartela de la Orange am transformat-o in abonament. Nu am renunțat niciodată la Orange și nici nu vreau.

Jay
Campion certificat
Din 2000 sunt client Orange si, pe rand, le-am facut abonamente si parintilor mei, dar, am avut si un abonament pe care l-am plimbat de la vdf la digi si apoi la Orange.. Nu m-am gandit niciodata sa plec de la Orange..

Razvan
#StarMember
Am avut de gând sa ma portez de la Orange, dacă nu as fi obținut o oferta de retenție, comparabila cu cea de portare. Cred ca Orange ar trebui sa pună preț mai mare pe clienții cu vechime mare, decât pe cei noi, care se plimba odată la 2 ani dintr-o rețea în alta.

Romeo_
Senior certificat
De portat inca nu m-am portat, dar aveam simultan si telefon cu cartela digi la care am renuntat in favoarea Orange pt ca am fost mai multumit

Miha_Z
#StarMember
In Braila semnalul la RDS lasa de dorit. Sunt intervale in care practic nu functioneaza, nu merge nici apelat dar nici sa faca apeluri. De aceea am fost constanta in preferinta mea - Orange.