anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce ați ales/ ați alege Deezer?

svetalex
Senior certificat
Tot butonand telefonul am dat peste aplicația Deezer, care a fost cel mai probabil preinstalata când am cumpărat telefonul.
Utilizează careva această aplicație? Am văzut că se plătește un abonament lunar ( https://www.orange.ro/Deezer/) și mă întrebam de ce aș alege această în detrimentul YouTube care este gratuit.
Gases aici orice melodie?
La cât timp după lansarea unei piese noi/album apare pe Dezeer (de obicei artiștii își pun piesele pe YouTube în ziua lansării)?
1 Soluţie acceptată‚

eda2k
Cunoscător
Salut ! Am cont Deezer Premium prin Orange. Ce pot spune, după cca. 3 luni de utilizare, este că algoritmul de alcătuire al playlist-urilor este bine optimizat. După ce selectezi genurile/ artiștii favoriți, aplicația îți oferă mai multe „flow”-uri personalizate. Se pot selecta individual și piesele favorite, ce updatează lista flow-urilor. Dacă ai cont Premium, poți face download și asculta offline piesele favorite/ playlist-urile. Calitatea audio este bună, iar dacă ai un smartphone ce are Hi-Fi Quad DAC + căști cu impedanță mare (peste 50 de ohmi) - vei descoperi noi detalii sonore în piesele favorite. Când vine vorba de calitatea Hi-Fi, varianta free nu este o opțiune, indiferent de serviciul selectat (Spotify, Google Music, Deezer, Tidal, Amazon Music). Fiind o opțiune Orange, am preferat Deezer Premium, deoarece îmi vine direct pe factură. Recomand acest serviciu !

Vizualizare soluţie în postul original

34 Răspunsuri 34

Vio73
#StarMember
Deezer este o aplicație Orange care oferă muzică nelimitat, cu sunet impecabil, la care se pot primi recomandări personalizate. Problema este că ea e contracost, adică are un preț lunar de 4,78 euro/lună pentru abonați și 4 euro lună (fără tva) pentru prepay. Nu aș putea alege ceva scump, pe care pot să-l am gratuit. Dacă aș face-o, ar fi pentru că poți avea muzică și unde nu ai internet și poți asculta cam ce-ți dorești.

Ascary
Campion certificat
Da,Dezertat este o alternativa la binecunoscutul Spotify. Acum rămâne la latitudinea fiecăruia de unde asculta muzica. Eu rămân la YouTube mai ales că am găsit o modalitate că ecranul telefonul sa nu rămână neapărat deschis când îmi ascult muzica preferata.Oricum și Dezeer are o baza de date impresionantă și ce este foarte important,scapi și de reclame 🙂

Miha_Z
#StarMember
Nu as alege nimic contracost, atata timp cat exista variante a aceluiasi lucru in mod gratuit. Prefer sa accesez cand doresc You Tube in mod gratuit, decat sa platesc lunar ~5 Euro pentru Deezer si sa am aceleasi facilitati.

Laura_cio
Senior
L-as alege pentru ca mi-as face playlist-uri cu muzica dorita pe care le-as împărtăși cu prietenii. Nu necesita internet decât la descărcarea aplicației, iar reclamele nu ne mai intrerup bucuria de a asculta muzica.

Ascary
Campion certificat
Daca nu mai este nevoie de internet atunci cum asculți o melodie? Nu cred că descarcă toată muzica odată cu aplicația. Sunt curios cum fac sa asculți muzică dar fără sa ai o conexiune de internet.

Ciucuras
Cunoscător certificat
Am descarcat aplicatia Deezer si am beneficiat de o luna gratuita de la inregistrare dar fiind contra cost am renuntat. Nu cred ca are vreun succes aceasta aplicatie avand in vedere concurenta Youtube. Probabil Orange ar trebui sa lanseze o promotie, sa acorde facilitati si reduceri consistente pentru abonati.

Vio73
#StarMember
Din păcate, la acest moment, nici eu nu-i mai văd utilitatea.

eda2k
Cunoscător
Salut ! Am cont Deezer Premium prin Orange. Ce pot spune, după cca. 3 luni de utilizare, este că algoritmul de alcătuire al playlist-urilor este bine optimizat. După ce selectezi genurile/ artiștii favoriți, aplicația îți oferă mai multe „flow”-uri personalizate. Se pot selecta individual și piesele favorite, ce updatează lista flow-urilor. Dacă ai cont Premium, poți face download și asculta offline piesele favorite/ playlist-urile. Calitatea audio este bună, iar dacă ai un smartphone ce are Hi-Fi Quad DAC + căști cu impedanță mare (peste 50 de ohmi) - vei descoperi noi detalii sonore în piesele favorite. Când vine vorba de calitatea Hi-Fi, varianta free nu este o opțiune, indiferent de serviciul selectat (Spotify, Google Music, Deezer, Tidal, Amazon Music). Fiind o opțiune Orange, am preferat Deezer Premium, deoarece îmi vine direct pe factură. Recomand acest serviciu !

Ascary
Campion certificat
Pentru cei care vor audiție la calitate superioară și nu doar o zumzăială în căști de la YouTube,Dezeer este o aplicație utila.

Ciucuras
Cunoscător certificat
@eda2k, cat platesti factura la Deezer Premium?

Vio73
#StarMember
Cred că e aproape 5 euro.

eda2k
Cunoscător
@ciucuras: Deezer Premium e 4,99 euro pe sitezul Deezer. În oferta Orange este 4,78 euro. Diferența nu e mare, dar contează rata de schimb valutar - dacă faci prin bancă, sigur cursul leu/ euro este dezavantajos. Pe factura Orange, schimbul cred că este mai ok. Spor!

Vio73
#StarMember
Dacă îți permiți, e ok.

svetalex
Senior certificat
Vești bune. se pare că vom primi bonus la aniversare acces gratuit la muzica prin Deezer, timp de 3 luni :) Vom avea posibilitatea să îl și testăm 🙂