anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce îmi da eroare când vreau sa trimit un mesaj la banca

Neaplicabil
Îmi da eroare când vreau trimit un sms la banca pentru a-mi afla codul pin
8 Răspunsuri 8

delfinas
#StarMember
Bun venit in Comunitate, Mihaela Andreea!!! Ai mai avut problema asta si altadata? PrePay sau abonament?

FaraUnID
Campion certificat
Numarul de pe care trimti SMS este inregistrat la banca? Codul PIN se poate reseta din aplicatia de internet / mobile banking, telefonic daca esti titularul de drept al acelui cont sau intr-o sucursala / agentie bancara.

Neaplicabil
Ala pare un nr de fix (dupa prefix). Reteaua mobila are prefixul 07… Banuiesc ca de-asta nici nu poti sa trimiti SMS.

delfinas
#StarMember
Uite cine are ochi buni! Buna remarca, @arsradu!!!

FaraUnID
Campion certificat
Numarul apartine BCR si este asociat unui server strict pentru treaba asta. Pentru a afla PIN-ul cardului se trimite parola (ultimele 6 cifre din nr. de card si ultimele 4 din CNP) la 0371700671, dupa care se primeste un SMS ce contine codul PIN aferent cardului. Din motive de siguranta a contului trebuie utilizat numarul de telefon inregistrat la banca altfel nu primesti acel SMS.

Jay
Campion certificat
Salut! Doar la banca ai problema asta? În alta parte ai incercat sa dai sms? Întreb pentru ca am avut recent problema asta.. in mod normal nu trimit sms-uri și nu știam, iar cand a trebuit sa trimit aveam aceeași eroare, am testat și către alți destinatari și nu puteam trimite nicăieri.. am crezut ca este sim-ul de vina și am vrut sa-l schimb, dar, în urma unei discuții pe chat, a fost făcută o resetare de la Orange și s-a rezolvat..

Neaplicabil
Mulțumesc tuturor pt răspunsuri,dar am găsit soluția ,nu a fost niciuna dintre ale voastre!

delfinas
#StarMember
Și a ieșit înainte să ne lămurească ce soluție a găsit...