anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum se foloseste Clever taxi si ce beneficii au clientii Orange?

Alex_G_
Cunoscător
Care sunt beneficiile pentru a folosi aplicația clever taxi dacă sunt pe Orange?
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember
Alex G comanda o faci din aplicatie si ai ca variante de selectare a platii si prin sms. Plata prin SMS este disponibila numai pentru clientii Orange, iar tariful prin SMS contine pretul cursei si valoarea bacsisului, precum si costurile aferente procesarii platii prin SMS. Consider ca aceasta modalitate de plata este pentru cei care au abonament si suma cursei va fi trecuta pe factura.

Vizualizare soluţie în postul original

16 Răspunsuri 16

Vio73
#StarMember
Poți comanda cel mai apropiat taxi din doar câteva clickuri, folosind aplicația Clever Taxi pentru mobil. Tot ce trebuie să faci este să instalezi aplicația, iar cele mai cunoscute companii de taxi vor fi la dispoziția ta oricând, la orice oră. Dacă ai deja aplicația instalată, este suficient să îi faci un update pentru a avea acces la funcționalitatea de plată a cursei direct prin mobil. Plata se face prin aplicația respectivă. Succes!

Tina
Cunoscător certificat
Ca beneficii, se numără faptul ca nu mai trebuie sa spui adresa de destinație, aplicația permite ca șoferul sa vadă, exact, unde te afli. In plus, poți alege compania pe care o preferi, in funcție de tarifele pe care le practica. Iar daca te afli in alt oraș, poți comanda un taxi, fără ca sa mai stai sa cauți o companie pe net. Și poți sa faci plata prin aplicație.

Alex_G_
Cunoscător
Și cum se face plata mai exact direct prin mobil? Trebuie sa fiu pe abonament? Pot sa fiu și pe cartela și sa am credit suplimentat? Imi e puțin neclar procedeul.

Tina
Cunoscător certificat
Plata se face de pe un card, pe care îl adaugi in aplicație, direct in contul șoferului. Nu e diferită de alte plăti on-line, doar ca aplicația te și ajuta sa și găsești șoferi care accepta plata cu cadrul. Și poți selecta și un procent din suma, ca și bacșiș.

Miha_Z
#StarMember
Clever taxi este o aplicatie dezvoltata pentru sistemele de operare iOS, Android si Windows Mobile si BlackBerry OS. Aplicatia este gratuita, insa traficul de internet efectuat pentru descarcarea ei se taxeaza conform planului tarifar activ. Prin descarcarea aplicatiei cele mai cunoscute companii de taxi vor fi la dispozitia ta oricand, la orice ora, poti selectata compania dorita, modalitatea de plata ( cash sau direct din aplicatie, prin SMS sau card bancar), iti poti alege soferul, nu mai trebuie sa spui adresa de destinatie fiindca aplicatia permite soferului sa vada exact locatia.

Alex_G_
Cunoscător
Am folosit și folosesc aplicația Clever taxi, însă nu știam exact care este legătura intre ei și Orange. Știam ca accepta atât Cash cât și cu cardul și ca putem salva un card de unde sa plătim, însă nu știu cum ma ajuta faptul ca sunt pe Orange. Am înțeles din ce spuneti voi ca pot plăti prin sms. Unde trebuie sa trimit acel sms, la ce număr de telefon? Și cum mai exact imi sunt luați banii?

Ciucuras
Cunoscător certificat
Acest subiect s-a dezbatut si aici, https://comunitate.orange.ro/questions/1984707-orange-clever-taxi-gratuit

Alex_G_
Cunoscător
@ciucuras mulțumesc pentru referință, am intrat însă nu s-a dezbătut ceea ce ma interesează pe mine și vreau sa aflu.

Miha_Z
#StarMember
Alex G comanda o faci din aplicatie si ai ca variante de selectare a platii si prin sms. Plata prin SMS este disponibila numai pentru clientii Orange, iar tariful prin SMS contine pretul cursei si valoarea bacsisului, precum si costurile aferente procesarii platii prin SMS. Consider ca aceasta modalitate de plata este pentru cei care au abonament si suma cursei va fi trecuta pe factura.

Alex_G_
Cunoscător
Eu sunt pe cartela. M-am uitat acum in aplicatie, dar imi arată doar plata Cash sau card. Nu văd nimic de sms.

Miha_Z
#StarMember
Inseamna ca este cum am presupus eu, valabila plata cu sms-ul doar pentru abonatii Orange.

Ciucuras
Cunoscător certificat
Am abonament orange și posibilitatea de plata este tot card ori cash, nu arata ca pot plăti prin sms

Miha_Z
#StarMember
Ciudat, eu am luat informatia dupa site-ul lor. Mai multe detalii gasesti aici https://www.orange.ro/help/clever-taxi-1088

Miha_Z
#StarMember
Eu am abonament, dar cum Clever taxi nu este disponibil si-n orasul meu nu am descarcata aplicatia. Daca au trecut in informatii si modalitatea asta de plata, ar trebui sa fie disponibila.