anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum sa schimb limba de comunicare (sms-uri primite etc) de la Orange de la romana la engleza?

Dorothy
Începător
As vrea sa primesc mesajele de informatii de la orange in engleza in loc de Romana, cum pot sa fac asta?
1 Soluţie acceptată‚

Salut! Daca nu ai setata deja limba preferata, ai posibilitatea de a alege limba de comunicare (romana, engleza sau maghiara) direct prin apel la 300. Ulterior, prin schimbarea limbii, vei primi toate mesajele (Cronos, factura, sesizari etc.) in noua limba definita. Daca ai deja setata limba romana, spune-ne si te vom ajuta noi s-o schimbam sau poți apela la Serviciul Clienți.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

Ascary
Campion certificat
editat de user:

FLo1
#StarMember
Limba de comunicare implicita pe teritoriul României este limba română. De altfel este specificata de obicei si contractual. In sectorul de bussiness exista exceptii, dar acolo discutam despre altceva. Altfel la Serviciul Clienti 300 nu ai fi intampinata cu mesajul "pentru limba romana apasa 1....".

Fastfurios20
Junior entuziast
Buna dimineata,pentru limba de comunicare parca era ceva atunci cand cumparai un numar nou la activare te intreba 1 pentru Romana ,2 pentru Engleza ,nu am mai cumparat de mult un alt numar si nu stiu daca mai este valabila aceasta modificare pentru comunicare limba.O zi buna

Salut! Daca nu ai setata deja limba preferata, ai posibilitatea de a alege limba de comunicare (romana, engleza sau maghiara) direct prin apel la 300. Ulterior, prin schimbarea limbii, vei primi toate mesajele (Cronos, factura, sesizari etc.) in noua limba definita. Daca ai deja setata limba romana, spune-ne si te vom ajuta noi s-o schimbam sau poți apela la Serviciul Clienți.

RafaHelper
#StarMember
Buna @Dorothy, Regăsești aici pasii pentru a modificare limba de comunicare: https://www.orange.ro/help/arhiva/abonamente/cum-modific-limba-meniului-din-selfcare-52063 Din pacate am încercat si eu sa fac acești pasi dar lipsesc. Eu sunt pe abonament dar poate pe cartela merge. Imi poti spune daca ai cartelă sau abonament si ce model de telefon utilizezi?

DanielaH
Moderator
@Dorothy, ai reușit să alegi limba engleză pentru comunicare? Te așteptăm să revii cu detalii.