anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum procedez sa platesc integral ratele orange?

Mihaela_46
Junior
Vreau sa plătesc integral ratele care le am, cum trebuie sa procedez?
Mulțumesc!
1 Soluţie acceptată‚

Pololică
#StarMember
Intelesesem ca se poate achita , prin MyOrange, contravaloarea ratelor (vor aparea ca avans la factura) si trebuie contactat serviciul clienti pentru distribuirea sumei catre rate (practic, e solutia oferita de @Miha Z, dar ca plata se face prin MyOrange si ulterior, prin relatii clienti, acoperirea ratelor). Te rog verifica inainte aceasta solutie (daca este solutie).

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Miha_Z
#StarMember
Buna @Mihaela_46. Mergi într-un magazin Orange și ceri achitarea integrala a ratelor. Acolo îți vor spune suma pe care o ai de plata. De asemenea poți vedea suma ratelor și din My Orange, facturi, rate Orange.

Mihaela_46
Junior
Mulțumesc!Suma o știu din My orange...ma gândeam ca există o soluție de plată s-o fără a merge intr-un orange shop.

Miha_Z
#StarMember
Din păcate nu este alta varianta. Din My Orange poți plăti factura și rata din luna in curs, dar nu-ți dă posibilitatea de a selecta doar achitarea ratelor. Poți depune și o sumă mai mare, dar îți va scădea suma serviciilor avute la Orange și ratele din lunile respective.

Pololică
#StarMember
Intelesesem ca se poate achita , prin MyOrange, contravaloarea ratelor (vor aparea ca avans la factura) si trebuie contactat serviciul clienti pentru distribuirea sumei catre rate (practic, e solutia oferita de @Miha Z, dar ca plata se face prin MyOrange si ulterior, prin relatii clienti, acoperirea ratelor). Te rog verifica inainte aceasta solutie (daca este solutie).

RstdWoo
Cunoscător

Metoda aplicata de mine a fost: am luat legatura cu un consultant online, am spus ca vreau sa platesc in avans ratele, am platit suma respectiva pe cont in avans si persoana respectiva a initiat o cerere in sistem ca banii sa fie distribuiti catre rate. In cateva ore s-a rezolvat, fara sa mai merg in shop