anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum instalez Whatsapp dark mode?

Miha_Z
#StarMember
Desi nu sunt adepta temelor intunecate (nici noua tema dark mode de pe Android 10 nu m-a incantat) as fi vrut sa testez noua tema despre care se tot scrie pe internet de cateva zile. Din magazinul Google Play nu am reusit, stiti alta metoda?
1 Soluţie acceptată‚

Ascary
Campion certificat

Intr-adevar din google play nu merge instalata aplicatia, ea fiind deocamdată destinata doar testerilor, fiind varianta beta, iar numarul testerilor este la capacitate maxima si nu se mai fac inscrieri. 

O poti downloada fara probleme din linkul de mai jos. https://www.apkmirror.com/apk/whatsapp-inc/whatsapp/whatsapp-2-20-62-release/whatsapp-messenger-2-20-62-android-apk-download/download/

 

__________

Am uitat sa specific ca ar fi recomandat un backup la aplicatia existenta inainte de a instala versiunea dark mode. Eu am instalat-o insa fara backup si nu am avut probleme.

Vizualizare soluţie în postul original

22 Răspunsuri 22

Ascary
Campion certificat

Intr-adevar din google play nu merge instalata aplicatia, ea fiind deocamdată destinata doar testerilor, fiind varianta beta, iar numarul testerilor este la capacitate maxima si nu se mai fac inscrieri. 

O poti downloada fara probleme din linkul de mai jos. https://www.apkmirror.com/apk/whatsapp-inc/whatsapp/whatsapp-2-20-62-release/whatsapp-messenger-2-20-62-android-apk-download/download/

 

__________

Am uitat sa specific ca ar fi recomandat un backup la aplicatia existenta inainte de a instala versiunea dark mode. Eu am instalat-o insa fara backup si nu am avut probleme.

Jay
Campion certificat

Eu n-am gasit in google play whatsapp dark mode... poate dacă instalezi aplicația "dark mode" are efecte si pentru whatsapp.. aplicatia "dark mode" având efect asupra mai multor aplicatii..

Sau, cea mai recentă varianta de whatsapp rezolva situația, având aceasta optiune în setări..

Vio73
#StarMember
Nu am încercat să folosesc așa ceva. E bună economia de curent, dar nu o folosesc.

Viorel_4
Junior entuziast
Actualizează aplicația și vezi dacă o are cu toate că mie personal nu îmi place "dark mode"nici la messenger

Razvan
#StarMember
Dark mode, economisește bateria telefonului prin stingerea pixelilor albi, și este mai prietenoasă și cu ochii, te invită să stai mai mult pe telefon, ulterior.

Ascary
Campion certificat
Nu este in magazin o aplicație cu denumirea Whatsapp dark mode,este doar versiunea 2.20.62 care are inclusa si tema dark mode. De regula dupa instalare, whatsapp-ul intra automat in dark mode dar in caz ca nu atunci se poate alege din setari-chat-theme-dark.

FLo1
#StarMember
Mi se pare doar un moft, nu e neaparat ceva revolutionar.

Ascary
Campion certificat
Ei,normal ca e un moft,atata doar ca pana acum whatsapp nu avea acea optiune.Totusi se pare ca sunt foarte multi amatori de "mofturi" odata ce e plin internetul de solicitari 🙂

FLo1
#StarMember
@Ascary: 🙂 Si daca vreau "Pinky" se poate? Ca sa fie cu "moft". Utilitatea sau moatzele sunt importante?

Ascary
Campion certificat
Nu merge pinky,doar dark si light 🙂

Razvan
#StarMember
@flo, merge și Pink, dar trebuie să faci o recenzie la Facebook și să le ceri să implementeze și această temă 😄

DanielaH
Moderator
@Miha Z, ai reușit să instalezi WhatsApp dark mode? Cum ai procedat?

Miha_Z
#StarMember
Am reusit cu ajutorul link-ului pus de @Ascary. Va multumesc de sugestii.

delfinas
#StarMember

Dark mode a iesit din faza beta, atat pt Android, cat si pt iOS, dar deocamdata nu e valabil in Romania, pe Android 10.

https://arenait.ro/whatsapp-primeste-dark-mode/