anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum folosesc aplicația Orange antivirus?

Alex_G_
Cunoscător
Cum pot folosi orange antivirus?
1 Soluţie acceptată‚

Ascary
Campion certificat
Descarci aplicatia din google play sau de pe pagina //qr.orange.ro/antivirus, o instalezi si te loghezi cu datele contului My Orange. Orange antivirus este invizibil dar își face treabă foarte bine in backgfound și nu este mare consumatoare de energie. Aplicația este gratuită, însă traficul efectuat pentru descărcarea ei se taxează conform planului tarifar activ.

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

Vio73
#StarMember
Cea mai simplă metodă, din punctul meu de vedere este să o descarci din google play, o instalezi, te loghezi cu datele contului My Orange și scanezi telefonul, activezi funcția antifurt, etc. Smartphone-ul și tableta ta sunt în siguranță când navighezi pe internet cu aplicația Orange Antivirus pentru Android, bazată pe tehnologia Bitdefender. Aplicația blochează noii viruși, troienii și alte amenințări informatice care pot ataca telefonul, iar tu navighezi liniștit pe internet. În plus, cu Orange Antivirus îți poți localiza și bloca smartphone-ul sau chiar șterge informațiile de pe el în caz de pierdere sau furt. Iar dacă l-ai rătăcit prin casă, aplicația te ajută să îl găsești cu ajutorul alarmei sonore. Dar poți activa opțiunea Orange Antivirus: Din contul tau Orange, sectiunea Servicii, optiunea Care, tabul ,, detalii utilizatori'' Prin SMS gratuit la 321 cu textul ANTIVIRUS Prin SMS gratuit cu textul VREAUANTIVIRUS, dacă ai un abonament Orange Me 8 din oferta Junior În orice magazin Orange. Această aplicație te protejează de viruși, prin intermediul ei poți localiza telefonul, iar pe internet vei naviga fără vreo grijă. Succes! Sursa: https://www.orange.ro/orange-care/orange-antivirus/index.html

Ascary
Campion certificat
Descarci aplicatia din google play sau de pe pagina //qr.orange.ro/antivirus, o instalezi si te loghezi cu datele contului My Orange. Orange antivirus este invizibil dar își face treabă foarte bine in backgfound și nu este mare consumatoare de energie. Aplicația este gratuită, însă traficul efectuat pentru descărcarea ei se taxează conform planului tarifar activ.

Miha_Z
#StarMember
Aplicația Orange Antivirus poate fi descărcată direct din Google Play sau de pe pagina //qr.orange.ro/antivirus. Aplicația este gratuită, însă traficul efectuat pentru descărcarea ei se taxează conform planului tarifar activ. Cu aceasta aplicatie iti poti localiza si bloca smartphone-ul sau chiar sterge informatiile de pe el in caz de pierdere sau furt. Poti activa aplicatia din contul tau Orange, sectiunea Servicii, optiunea Care; prin SMS gratuit la 321 cu textul ANTIVIRUS sau in orice magazin Orange.

Laura_cio
Senior
Are tripla utilizare. O folosești ca siguranța in navigarea pe internet deoarece blochează orice viruși care amenință iti smartphone-ul sau tableta, ca scanare aplicațiilor in momentul când le instalezi și ca localizare a telefonului tău in caz de pierdere sau furt.

Romeo_
Senior certificat
Eu am avut activat Orange Antivirus odata cu optiunea de prepay lunara pe care o activez si nu a trebuit sa fac alte setari.

Miha_Z
#StarMember
N-am folosit aceasta aplicatie, desi poate ar fi fost utila pentru localizarea telefonului si in caz de furt.

Vio73
#StarMember
Eu o am activă pe vreo 3 abonamente. Mi se pare foarte utilă.

Alex_G_
Cunoscător
Romeo, imi poți spune, te rog frumos, cum ai activat mai exact opțiunea aceasta pe prepay? Și care au fost costurile suplimentare?

Vio73
#StarMember
Ia vezi Alex G. pe aici: https://www.orange.ro/aplicatii/antivirus/index.html

Romeo_
Senior certificat
Alex, am platit in plus 0,40€ centi si am activat-o odata cu optiunea creata in orange young (cu CNP-ul fratiorului mai mic)fara sa fac alte setari