anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce se intampla cu MMS-ul trimis daca destinatarul nu are un telefon compatibil cu el?

Miha_Z
#StarMember
Pot trimite MMS catre oricine doresc si voi avea garantia ca va fi primit? Voi fi atentionata in cazul in care nu-l primeste?
1 Soluţie acceptată‚

Alex_G_
Cunoscător
Activarea serviciului MMS este gratuită, însă pentru utilizarea acestuia ești tarifat.Dacă destinatarul mesajului tău nu are un telefon compatibil multimedia sau nu are activat serviciul MMS, el va primi un mesaj scris care îl va informa că a primit un mesaj multimedia de la tine și că îl poate accesa în contul lui unic, folosind numele utilizator și parola setate de el. Acest tip de mesaj multimedia este păstrat pe web timp de 30 de zile. După aceea, este șters automat.

Vizualizare soluţie în postul original

19 Răspunsuri 19

Ciucuras
Cunoscător certificat
Este un serviciu care trebuie activat contra cost. In cazul in care destinatarul nu are acest serviciu activat este informat pe mail ca are un mms si ca il poate vedea timp de 30 zile cat timp este pastrat pe web, dupa aceasta perioada el va fi sters.

Vio73
#StarMember
Dacă destinatarul mesajului tău nu are un telefon compatibil multimedia sau nu are activat serviciul MMS, el va fi tratat de către rețea ca un client care nu are telefon compatibil multimedia – adică va primi un mesaj scris care îl va informa că a primit un mesaj multimedia de la tine și că îl poate accesa în contul lui unic, folosind numele utilizator și parola setate de el. Acest tip de mesaj multimedia este păstrat pe web timp de 30 de zile. După aceea, este șters automat. Sursa: https://www.orange.ro/servicii/sms-si-mms/

Ascary
Campion certificat
Mai folosește careva MMS-uri? Eu am trimis unul din greșeală mai demult :)))

Miha_Z
#StarMember
Nici eu n-am mai folosit de mult timp, fiind mai usor pe WhatsApp sau Messenger. Dar mai sunt persoane care nu au aceste aplicatii si mi-am adus aminte ca pot folosi acest serviciu.

Razvan
#StarMember
De când a luat amploare whats app și au fost scoase din resursele abonamentului și extraoptiuni prepay, acest serviciu și-a pierdut din valoare și din importanță, care treptat este tras pe linie moartă.

Laura_cio
Senior
Serviciul MMS permite transmiterea si receptionarea de mesaje multimedia, ce pot avea in conținut o imagine, împreuna cu text și sunet, intre doua telefoane compatibile MMS.

Ascary
Campion certificat
MMS-ul a fost un serviciu mort din start. Prea scump și calitatea fișierului trimis foarte mică.

Laura_cio
Senior
A pierdut mult teren in fata aplicațiilor noi și eficiente.

Jay
Campion certificat
Destinatarul primeste doar un mesaj simplu cu informatii despre un mesaj pe care, daca vrea sa-l citeasca, trebuie sa intre pe un link intr-un timp limitat... Prima data cand am primit un astfel de mesaj, am fost curioasa, dar, mi s-a parut si prea complicat sa ma lamuresc, asa ca am renuntat.. E mult mai simplu acum cu atatea aplicatii care folosesc net, un mms, din cate stiu costa cat 3 sms-uri.. Din ce am observat, daca cineva nu are telefon compatibil si trimiti emoticoane prin sms, primeste mesajul normal, iar in locul zambiciosilor, primeste niste patratele mici.. 🙂

Vio73
#StarMember
Sincer, nici eu nu le mai folosesc demult. Sunt destul de scumpe, mai ales că există wathapp care este destul de eficient.

Alex_G_
Cunoscător
Activarea serviciului MMS este gratuită, însă pentru utilizarea acestuia ești tarifat.Dacă destinatarul mesajului tău nu are un telefon compatibil multimedia sau nu are activat serviciul MMS, el va primi un mesaj scris care îl va informa că a primit un mesaj multimedia de la tine și că îl poate accesa în contul lui unic, folosind numele utilizator și parola setate de el. Acest tip de mesaj multimedia este păstrat pe web timp de 30 de zile. După aceea, este șters automat.

Vio73
#StarMember
Serviciul MMS, din păcate, este unul care nu mai este necesar în zilele noastre.

Alex_G_
Cunoscător
Mie mi s-a întâmplat de mai multe ori sa îl folosesc.

Miha_Z
#StarMember
Da? Bravo, Alex G, noroc cu tine mai "supravietuiesc" unele servicii demult uitate de unii. :))