anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce este One UI?

Vio73
#StarMember
Nu înțeleg. Voi înțelegeți? Mulțumesc!
1 Soluţie acceptată‚

Neaplicabil
E denumirea interfetei modificata de Samsung pentru dispozitivele care primesc Android 9.

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

Ascary
Campion certificat
Un sistem de operare pentru Android.

Razvan
#StarMember
Poate o sa folosească acest sistem Huawei.

Ascary
Campion certificat
Vio, Samsungul tau nu și-a făcut upgrade la One Ui?

Vio73
#StarMember
Nu știu, am android 9.0 ( Pie).

Neaplicabil
E denumirea interfetei modificata de Samsung pentru dispozitivele care primesc Android 9.

Vio73
#StarMember
Am înțeles acum. Mulțumesc!

Ascary
Campion certificat
Poți să îți faci singur Upgrade la One UI dar sfatul meu este sa ramai la Pie. One UI e cam mare consumator de energie,plus de asta mai are și niște setări care nu prea se corelează cu One Ui sau sa realizezi că unele au dispărut complet odată cu upgrade-ul. Multi utilizatori au realizat că este mai manevrabil Pie decât One Ii și s-au întors la Pie după ce au testat noul Upgrade. Eu am rămas pe One Ui. Mașina mea este mai puternică și cumva ii face față upgradeului iar de consum nu știu ce să zic fiindcă oricum încarc telefonul cel puțin odată pe zi. Poți să mai aștepți eventual o perioadă până se mai pune la punct One Ui prin update-urile oferite de Samsung.

Romeo_
Senior certificat
Apropo de upgrade-uri...stie cineva ce se poate intampla daca renunt la a mai face aceste upgrade-uri din lipsa spatiului?

Razvan
#StarMember
Nu se întâmplă nimic, dar spațiu tot nu o sa ai, ca se va umple cu rezidurii de la celelalte aplicații.