anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

apelat de +40(374)747 212

CRD
Junior

astazi m-a sunat un numarul +40(374) 747 212 cred ca este un numar fix, dar nu stiu cine m-a sunat, daca aveti idee daca e numar de contact sau ceva, cand dau sa il sun linie ocupata de 2 ore.

1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Salut din nou!

Ne cerem scuze pentru răspunsul anterior și vă mulțumim pentru înțelegere.

Numărul este de la Orange și aparține unui departament de achiziții/ ofertare. Este folosit de către un "dialer", împreună cu alte numere de aceeași formă (03747472xx).

Vizualizare soluţie în postul original

24 Răspunsuri 24

Anonim
Neaplicabil

Eu am si prepay și am fost apelat pentru oferta "aleator".

Cartela prepay avea cont separat fara nici o conexiune cu mine (aparține unui membru familie) .

Eu vorbesc din experiența proprie oferta era de 3 euro dar i-am spus sa refuze pentru că nu am încredere în ofertele telefonice.

Ai fost apelat pentru că ai abonament și da, ți se poate face și o ofertă de trecere a PPY la PPD. Dar apelul nu a fost dedicat pentru fidelizarea PPY-ului.

Anonim
Neaplicabil

Nu are nici o legătură cu abonamentul.

Eu nu mai comentez, aici nu avem un dialog ci mai degrabă sunt răspunsuri automate.

Costele, chiar dacă nu vei argumenta, răspunsul următor nu l-am inventat eu. Am întrebat pe cei de la Serviciul clienți "de ce nu sunt ofertat având PPY?". Răspunsul lor a fost: "Nu figurați în baza de date, cei de la ofertare având situația exclusiv a abonaților. Dar, dacă doriți o ofertă de abonament, solicitați una, urmând a fi ulterior contactat pe numărul PPY pentru acea ofertă". Dacă s-a schimbat ceva de vreo 2 ani... nu știu, dar în cazul meu aceasta a fost explicația. Acum în privința ta crezi ce vrei. Nu e nevoie să fi ca Lăpușneanu. Nu am de gând să conving pe nimeni. Noapte liniștită.

Anonim
Neaplicabil

Nu ți-a cerut nimeni sa convingi pe cineva.

Răspunsurile mele au avut la bază informații sigure de la membri familiei.

Clienții prepay sunt sunați pentru a trece la abonament prin prezentarea unor oferte cu un preț mult mai mic decât cel afișat online.

"Suntem de acord să nu fim de acord"

O seară plăcută.

DanielaH
Moderator

Salut din nou!

Ne cerem scuze pentru răspunsul anterior și vă mulțumim pentru înțelegere.

Numărul este de la Orange și aparține unui departament de achiziții/ ofertare. Este folosit de către un "dialer", împreună cu alte numere de aceeași formă (03747472xx).

Anonim
Neaplicabil

Deci in concluzie am avut dreptate.

Da, ai avut dreptate. Scuze încă o dată. Mea culpa 😥.

Buna Daniela,

Colegii vostri sunt neseriosi. Am apelat saptamana trecuta serviciul orange pentru a transmite o nemultumire respectiv inchiderea abonament si mi s-a spus ca voi fi sunat pentru o discutie. De atunci am primit de doua ori apeluri de la acest numar ca niste beep-uri, fix cat am clipit si s-a oprit. E o tehnica probabil pentru a spune ca nu a raspuns clientul si situatia sa ramana nerezolvata. Ma puteti ajuta cu o verificare ori sa transmiteti va rog sa fie mai seriosi? 

Multumesc mult! 

Salut, @CRD! Mulțumim pentru sesizare și detalii. Sigur, le vom transmite colegilor noștri.