anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Adăugare număr PREPAY în contul meu Orange

Costy
Explorator entuziast
Salutare,
Mă chinui de minute bune să adaug un număr PREPAY în contul meu Orange și nu reușesc să descopăr acestă opțiune.
Cine mă poate ajuta?
Mulțumesc.
1 Soluţie acceptată‚

Laura_cio
Senior
Intri in contul tău My Orange/ Setări cont/ Adauga numar de telefon, introduci numărul de telefon si dai Validare. Vei primi un SMS pe numarul pe care vrei sa-l adaugi cu un cod de verificare valabil timp de 15 minute. Introduci codul primit prin SMS in My Orange sau trimiti codul primit printr-un SMS gratuit la 599. Apoi primesti un mesaj de confirmare ca numarul a fost adaugat in cont.

Vizualizare soluţie în postul original

17 Răspunsuri 17

Laura_cio
Senior
Intri in contul tău My Orange/ Setări cont/ Adauga numar de telefon, introduci numărul de telefon si dai Validare. Vei primi un SMS pe numarul pe care vrei sa-l adaugi cu un cod de verificare valabil timp de 15 minute. Introduci codul primit prin SMS in My Orange sau trimiti codul primit printr-un SMS gratuit la 599. Apoi primesti un mesaj de confirmare ca numarul a fost adaugat in cont.

Ascary
Campion certificat
Accesează secțiunea setări cont - administrare numere și apasă butonul adaugă număr de telefon. Introdu numărul de telefon pe care dorești să-l administrezi din contul tău Orange și apasă butonul validează. https://www.orange.ro/help/arhiva/contul-meu/pot-administra-mai-multe-numere-de-telefon-din-contul-online-29906

Costy
Explorator entuziast
Ascary și Laura mulțumesc frumos!!!

svetalex
Senior certificat
Am adăugat eu numărul de telefon al copiilor care este o cartelă Prepay. M-am autentificat în contul meu, am selectat Setări și apoi administrare numere. Vă las o captură de ecran

Costy
Explorator entuziast
...situație... Îmi cere codul de validare, pe care din păcate nu l-am primit...

svetalex
Senior certificat
@Costy acel cod îl primiți prin SMS pe nr de tel. pe care doriți să îl asociați contului. Trebuie să aveți acel telefon prin apropiere. Ne dați de știre când reușiți 🙂

Vio73
#StarMember
Merge, am făcut-o de mai multe ori. Se trimite un cod de confirmare prin sms, pe care îl adaugi și e ok.

Costy
Explorator entuziast
Într-un final am reușit, greu cu prepay-ul pentru mine. A durat foarte mult până am reușit să iau legătura cu fetița mea (plecată în vacanță) să ne sincronizăm în privința codului pentru validarea numărului în cont. Ascary, Laura, Svetalex, Vio73, Jay...vă mulțumesc frumos pentru implicare!!! Vă doresc o zi excelentă și weekend cât mai plăcut!!!

Jay
Campion certificat
Eu am incercat doar sa achit factura altcuiva, din cont si a trimis sms pe acel numar pentru care doream sa achit, asa ca am sunat si i-am cerut persoanei codul primit prin sms, deci, sunt de acord cu svetalex, sms-ul este trimis catre numarul pe care vrei sa-l adaugi..

DanielaH
Moderator
@Costy, ne bucurăm că ai reușit și situația s-a rezolvat. Dacă apreciezi că răspunsurile pe care le-ai primit te-au ajutat, marchează-l pe cel mai bun ca soluție. În felul acesta îi vei ajuta și pe ceilalți membri în cazul în care se confruntă cu acceași situație. Mulțumim!

Vio73
#StarMember
Cu plăcere, Costy!

Neaplicabil
Asta cautam si eu de cateva zeci de minute. Din cate vad nu exista o optiune de adaugare nr in aplicatie. Cred ca doar primul nr se poate adauga din aplicatie. Urmatoare doar de pe pc. Sugestie de implementare...?:)) Mersi frumos autorului acestui post. M-a ajutat.

Vio73
#StarMember
De pe pc am făcut, de pe telefon nu am reușit nici eu.

Neaplicabil
Mersi frumos, @Vio73. O sa las un feedback atunci (mai ales ca acum stiu unde :)) ). Si cred ca am gasit un mic bug...apropos de mai multe numere in aplicatie. Daca ai mai multe numere pe acelasi cont, si esti setat pe unul dintre ele, cand intri in aplicatie totul e ok. Faci switch pe celalalt numar, totul ok. Faci switch inapoi pe primul numar, nu se mai incarca nimic. Pare de server. Pentru ca aceeasi problema o am atat pe Android cat si pe iOS. Saau...poate e un bug pe ambele platforme.