anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Actualizare abonament nou in Contul meu

Eden80
Începător
Buna dimineata!
Ieri am facut prelungire pentru 24 luni la abonament, trecand astfel la un abonament mai mare.
In contul meu inca apare abonamentul vechi.
In cat timp se actualizeaza si in contul meu datele cu noul abonament?
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
Abonamentul intră în vigoare la data alocării serviciilor noi, care se face cu 1 zi înainte de emiterea facturii. respectiv 1, 5, 9, 15, 19, 22 sau 26. https://www.orange.ro/help/cum-aflu-data-emiterii-facturii-i-cum-pot-s-o-schimb-7 În ce dată ți se emite factura la Orange?

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

svetalex
Senior certificat
Noul abonament știu că intră în vigoare de la data la care se emite prima factură

Razvan
#StarMember
Abonamentul intră în vigoare la data alocării serviciilor noi, care se face cu 1 zi înainte de emiterea facturii. respectiv 1, 5, 9, 15, 19, 22 sau 26. https://www.orange.ro/help/cum-aflu-data-emiterii-facturii-i-cum-pot-s-o-schimb-7 În ce dată ți se emite factura la Orange?

Neaplicabil
Vezi răspunsul lui @svetalex, în plus la facturare o să treacă până la 24 - 48 ore până o să fie actualizate cum trebuie toate informațiile.

Neaplicabil
@razvan la mile sunt cu totul alte zile de facturare 🙂 nu că ar conta 🙂

DanielaH
Moderator
@Eden80, dacă la momentul schimbării abonamentului nu ai solicitat explicit o anumită dată cu care acesta să intre în vigoare, modificarea propriu-zisă se va face în prima zi a noului ciclu de facturare. Cu alte cuvinte, așa cum a zis și Razvan, abonamentul nou va intra în vigoare cu o zi înainte de data emiterii facturii. De exemplu, dacă perioada ta de facturare coincide cu luna calendaristică (1 nov. - 30 nov.), abonamentul nou va începe pe 1 dec., iar factura pentru perioada de facturare 1 nov. - 30 nov. se va emite pe data de 2 dec. Dacă perioada ta de facturare este 6 nov. - 5 dec., abonamentul nou va începe pe 6 dec., iar factura pentru perioada de facturare 6 nov. - 5 dec. se va emite pe data de 7 dec. Te rugăm să marchezi ca soluție răspunsul lui Răzvan pentru că este cel corect. Suntem aici dacă mai ai alte întrebări.