anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ați aflat de aplicația Orange Phone?

Vio73
#StarMember
Astăzi am aflat de ea și mi se pare interesantă. Vouă nu?
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
Aplicatia aceasta exista de ceva timp https://www.orange.ro/aplicatii/orange-telefon/index.html si nu este un produs care wow si care sa vina cu ceva inovator. Cum de altfel exista si Orange Video Call, Orange VR Experience sau Orange Radio. Cea din urma am utilizat-o o perioada destul de indelungata doar ca nu prea s-au ingrijit sa actualizeze posturil de radio. Din moment ce operatorul nu prea s-a zbatut sa o promoveze cred spune destul de multe. O IDEE PENTRU ORANGE ROMANIA - Actualizati aplicatia Orange Radio https://play.google.com/store/apps/details?id=com.orange.radio.horizon, revizuiti baza de date cu posturile de radio, eliminati-le pe cele nefunctionale si oferiti trafic gratuit in cadrul aplicatiei pentru toti clientii Orange care au o optiune prepay activa sau un abonament. In fond este aplicatia voastra, o aplicatie ce ofera acces la o gama extrem de diversificata de posturi radio si podcast-uri din intreaga lume, de ce nu o promovati si de ce nu o sustineti cu trafic gratuit in aplicatie?

Vizualizare soluţie în postul original

15 Răspunsuri 15

Razvan
#StarMember
Da, am aflat acu vreo ora, când a fost postata pe pagina oficiala Facebook Orange România.

Miha_Z
#StarMember
Si eu am aflat azi si pare o aplicatie interesanta. In atasament gasiti mai multe informatii despre aplicatie.

FaraUnID
Campion certificat
Aplicatia aceasta exista de ceva timp https://www.orange.ro/aplicatii/orange-telefon/index.html si nu este un produs care wow si care sa vina cu ceva inovator. Cum de altfel exista si Orange Video Call, Orange VR Experience sau Orange Radio. Cea din urma am utilizat-o o perioada destul de indelungata doar ca nu prea s-au ingrijit sa actualizeze posturil de radio. Din moment ce operatorul nu prea s-a zbatut sa o promoveze cred spune destul de multe. O IDEE PENTRU ORANGE ROMANIA - Actualizati aplicatia Orange Radio https://play.google.com/store/apps/details?id=com.orange.radio.horizon, revizuiti baza de date cu posturile de radio, eliminati-le pe cele nefunctionale si oferiti trafic gratuit in cadrul aplicatiei pentru toti clientii Orange care au o optiune prepay activa sau un abonament. In fond este aplicatia voastra, o aplicatie ce ofera acces la o gama extrem de diversificata de posturi radio si podcast-uri din intreaga lume, de ce nu o promovati si de ce nu o sustineti cu trafic gratuit in aplicatie?

Miha_Z
#StarMember
Bun punctul tau de vedere, FaraUnID. Eu nu prea ascult radio si atunci cand o fac il folosesc pe cel din masina. Dar fiind o aplicatie proprie ar trebui sa fie promovata corespunzator.

Laura_cio
Senior
Și eu am aflat tot azi de ea. Mi se pare o varianta îmbunătățită și rapida a accesării contului My Orange. E gratuită, dar trebuie sa ai o conexiune la internet.

Jay
Campion certificat
Eu am avut-o instalata acum cateva luni, dar, n-am folosit-o deloc, asa ca am renuntat la ea...

Miha_Z
#StarMember
Inseamna ca este o alta aplicatie "marca Orange" ce nu a fost promovata la timp si in mod intens.

Jay
Campion certificat
Asa m-am gândit și eu.. ca nu auzisem de ea.. am vazut-o, cu siguranta, cand am instalat tot ceva de la Orange si a aparut la cautare in google play..

Miha_Z
#StarMember
A fost lansata in Noiembrie 2017??? Doamne, dupa 2 ani s-au gandit si ei s-o promoveze? 😞

Ascary
Campion certificat
O știam dar n-am folosit-o. Îmi este sufienta aplicația nativa a telefonului.

Anca07
#StarMember
Stiam de orange phone, insa nu o folosesc. Nu este o aplicatie care cere foarte multe accese, insa nu ma ajuta mai mult decat o face telefonul in sine:)

RafaHelper
#StarMember
Salut! Aceste aplicatii ca Orange telefon sau Orange Radio nu apartin de Orange Romania ci de Orange Global. Orange Romania este posibil sa poata transmita feedback pentru acestea la devoltatorul principal dar nu le poate dezvolta sau actualiza. Nefind un produs Orange Romania probabil le promoveaza cand cer cei de la Orange Global.

Trixen_old
Cunoscător
Stiu, topicul este vechi, insa nu vreau sa deschid unul nou. In urma cu vreo 2-3 ani am testat aplicatia si am fost foarte dezamagit. Cu toate astea, printr-un concurs de imprejurari, de circa doua saptamani o folosesc. Mi se pare mult schimbata, mult imbunatatita si mult mai functionala. Nu stiu de ce, aplicatia de telefon de la Samsung nu imi place (am un S9), asa ca am folosit aplicatia Google Phone in versiune neoficiala (versiunile oficiale sunt suportate doar pe telefoanele cu Android pur, precum Android One sau gama Pixel). La unul din ultimele update-uri s-a stricat in asa fel incat nu am mai putut raspunde la telefon. Totul in rest mergea, doar ca nu mai puteam raspunde indiferent ce faceam. In plus, au "stricat" optiunile de a bloca apelurile de intrare... Asa ca am incercat din nou Orange Phone si mi-a placut. Da, necesita putina acomodare, insa merge chiar bine. Are suficiente optiuni, nu mai sta MULT de cand primesc un apel pana cand imi arata numarul daca nu are acces la internet (in urma cu mult timp auzeai ca suna, dar nu vedeai nimic pe ecran si nu puteai raspunde pana cand nu iti afisa cine te suna - iar daca nu avea internet sau serverul era picat... dupa 10-15 secunde inca nu puteai raspunde la telefon)... In fine, nu a durat mult pana am depistat probleme grave cu aplicatia (de exemplu apelul prin Bluetooth incepe bine, dar dupa 1-2 minute imi trece automat pe difuzorul telefonului si nu il mai pot reconecta la Bluetooth - iar in masina asta este o problema majora. O alta problema enervanta este ca ecranul ramane deschis chiar daca il inchid manual - se redeschide in mod aleatoriu chiar si cand sunt cu telefonul la ureche - si apas in mod involuntar diferite butoane de pe ecran). Am trimis feedback in urma cu 2-3 zile folosind optiunea de ajutor si... liniste totala! Ma asteptam macar la o confirmare a primirii mesajului meu. In ritmul asta, in cel mult o saptamana, iar dau de pamant cu Orange Phone si caut ceva mai stabil 🙂

DanielaH
Moderator
@Trixen, mulțumim pentru feedback! L-am transmis deja colegilor noștri.