anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

perioada contractuala Telekom preluat de catre Orange

Geo75
Începător

Buna. Am fost preluata automat de la Telekom de catre Orange. Am TV + Internet.

Cum pot afla finalul perioadei contractuale cu ei ?

As vrea sa ma mut la alta firma ....

1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
6 Răspunsuri 6

Vio73
#StarMember

Salutare!

Dacă ai reușit deja să accesezi aplicația My Orange, este destul de simplu.

Ai detalii despre ce te interesează aici:

https://www.orange.ro/help/cum-aflu-perioada-contractual-a-abonamentului-meu-5788

Baftă!

Multumesc pt raspuns. Am incercat mai toate variantele din aplicatie, insa pt abonament TV+ INTERNET nu ti se ofera raspunsuri clare. Majoritatea sunt pt abonamente de telefoni 😞

 

Selectezi numărul abonamentului de internet sau ce te interesează și dai click pe numărul acela șters. Mă refer din aplicația de pe telefon.

 

 

Vio73
#StarMember

Screenshot_2022-10-04-18-50-53-687_com.orange.contultauorange.jpg

ca în atasament

tot aceiasi problema cu contract de la telekom mutata automat la orange si am incercat toate variantele si nu imi arata nici decum perioada contractuala ,am sa incerc sa sun la ei in centrala poate ajuta acolo

In mod normal, perioada minima contractuala nu ar trebui sa sufere modificari. Daca aveti contractul cu Telekom la indemana (de preferat, ultima fidelizare [daca exista]), ar trebui calculat 24 luni. Teoretic, 22.03.2022 (adica acum un an si 3 luni) s-a terminat procesul de rebranduire. De aici deduc ca mai mult de 9 luni nu ar trebui sa mai fie din contract (desi, am impresia ca septembrie 2023 ar trebui sa fie luna maxima in care ar fi trebui sa expire).