anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Copie Bon fiscal

DenisAndrei
Începător

Bună ziua 

 Am efectuat la Orange plata a 2 facturi cu cash , dar  din neatenție s.au pierdut bonurile fiscale care fac dovada plății a facturilor. Cum credeți ca pot rezolva cu doamnele de la sediu pentru a primi măcar o copie sau ceva care sa facă dovada plății. Va mulțumesc 

6 Răspunsuri 6

Vio73
#StarMember

Salutare!

Poți pune o întrebare și dacă nu este veche treaba, poate ai o șansă.

Baftă!

Este vorba de acum 2 - 3 săptămâni treaba. Poate o pot rezolva

Salut. Eventual revii la magazin cu o solicitare scrisă pentru oferirea unui duplicat ”conform cu originalul”. Mai mult decât o copie a bonului/bonurilor respective nu vei avea ce să primești ca dovadă a plății. Motivul: nu se poate emite altă chitanță / bon la un bon existent.

Dar ca să nu te complici, poți să plătești din nou pentru a avea bonurile (chiar dacă vor avea data actualizată), iar valoarea plătită din nou va reprezenta ”avans” pentru facturile de luna următoare.

Pololică
#StarMember

Salutare! 

Mergi în magazinul în care ai plătit și cere o copie după bon. Nu știu dacă te rezolvă pe loc, dar e rezolvabil.

In urma cu vreo 9 ani am reușit să scot de pe o casa de marcat, dar aveam soft instalat pe un calculator și aveam softul de gestiune care ne permitea să scoatem duplicat. 

Gabriel_12
Junior entuziast

Salut ! Mergeți în magazin și cereți un duplicat la chitanța. 

DanielaH
Moderator

@DenisAndrei, ai fost la magazin? S-a rezolvat situația?