anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cati clienti telekom cu abonamente de 5 euro ful minute si net in 4G sunt acum in 3G pe orange in zone cu 4G???

Lordul
Junior entuziast
Cati clienti telekom cu abonamente de 5 euro fara perioada contractuala cu minute si net national NELIMITAT in 4G sunt acum in 3G pe orange in zone cu 4G ???
81 Răspunsuri 81

mihai_13
Maestru
acum am inteles mersi- sper sa fii contactat de un reprezentant Orange sa-ti rezolvi problemele ...

Lordul
Junior entuziast
Mda ai putea da si o bere ca mi-am stors 2 zile nervii si am stat ore in telefon sa aflu informatiile respective ! Si eu INITIAL am crezut ca orange a preluat telekomu cu tot cu clienti si relee si eram NERVOS si nu INTELEGEAM de ce am fost trecut de pe releul telekom pe orange ... 7- 8 secretare de la tehnic si una chiar de la comercial nu au stiut sa imi explice lucrul acesta !!! Doar de la al 8 - 9 -lea telefon am dat peste cineva competent la comercial intr-un final , fost angajat telekom preluat si el de orange , si s-a intamplat in felul urmator am sunat le tehnic !!! ceata toatala !!! => transferat la comercial !!! CEATA FOARTE DENSA !!! = > transferat din nou la tehnic la acelasi individ !!! la fel ceata !!! => trasnferat din now la altcineva de la comercial care dupa 2 zile de telefoane si ore de nervi a ELUCIDAT cazul ... nu se mai poate sa fiu trecut din nou pe releele de telekom.ro decat cu portare la telekom.ro (vechiu cosmote ) . Da bineinteles numarul e suspendat si nu merge nici in orange ... error ... error ... error ... e prea mic abonamentu sigur pentru iei asta de 5 euro si culmea e varianta si fara perioada contractuala de la inceput de cand le-am portat si facut la telekom fix. Pam pam.

Razvan
#StarMember
Orice abonament la Orange are acces la internet 4G, Volte și Vo-wifi. Tanti de la comercial te-a mințit ca să scape de tine. Doar de la Smart 15 poți avea acces la 5G.

mihai_13
Maestru
Lordul bine man dau o bere - cand ajungi prin Galati .. 🙂

Lordul
Junior entuziast
Pune-o la rece ca daca zici ca dai am si plecat spre galati din Hunedoara ... : ) Uite screenshoot cu ce retele gaseste telefonul si e blocat pe 3 G si suspendat de la ei din centrala ... Ii dau sa se conecteze pe 4 G ... zice inregistrat in retea si cand dau din nou cautare retele ii din nou pe 3 G ... In cazul in care nu era semnal 4 G nu il GASEAAAAAAAAA ... l-o gasit tot timplu si o si mers pe el cateva zile bune ...

Razvan
#StarMember
Pai ți l-au blocat din centrala sau este nevoie să meri la shop ca să schimbi simul, dar nu există ceea ce ți-a spus la telefon, doar a vrut să scape de tine.

Lordul
Junior entuziast
N-ai citit atent ce am scris sau nu ai inteles .. nu mi-au spus secretarii de le tehnic ca nu am acees ca am abonament prea mic asta suspectam eu si ca as fi adus din telekom ... am si specificat in paranteza ca am citit pe aici pe undeva pe forum ca nu ai avea acces 4 G si VoLTE sub 15 euro probabil din greseala o scris 4 g in loc de 5 g cine a SCRIS chestia respectiva cum zici tu ca de la 15 ai acees la 5 G . Nu mai insista aiurea ca mi-au zis secretari de la tehnic asa ceva ca nu am scris nici unde asa ceva am si specificat ca erau niste DEDUCTII de ale mele si ce citisem pe aici pe undeva si e posibil sa fi inteles cititi aiurea ... reciteste atent ce am scris si poate o sa intelegi. Nu stiu cum ai tras tu concluzia ca din cauza facturi neplatite am numarul suspendat dupa ce am si explicat ce am patit ... Mai am un topic scris care nu a fost aprobat si sigur nu va fi aprobat unde erau mai multe date si adevaruri mai acide care nu vor aparea public ... doar e comunitatea orange eu sunt un prost adus din telekom fara voia mea in orange si ORANGE crede ca isi poate bate joc de noi cum vreau muschii lor ! Eu ce tot zic de ieri pe aici ca e SUSPENDAT de ei din centrala de joi da na e greu sa citim tot ... poate oi fi scris prea mult si unii citim pe sarite si intelegem ce vrem ... In cazul in care ai facturi neplatite te suna ei si iti tot reamintesc iti trimit mesaje ... ti-l suspenda si la confirmarea platii ti-l deblocheaza fara nici un fel de problema , ce motiv sa am sa scriu aici cand eu nu as fi platit serviciile ??? Acum si-au luat masuri sa nu le ia releele si centralele FOC la propiu si prostii adusi din telekom au fost trecuti pe 3 G din centrala si unii au fost si suspendati . Mai inainte scria cineva ca i-o picat de tot orange ( el suspecta ca i-o blocat orange acesu ca si-o dezinstalat google play si google de pe telefon ) , client orange prin Bucuresti cica cu acces 5 G . Cand in perioada sarbatorilor tot timpu PICAU si PICA retelele mai mult sau mai putitn , local sau national !!!

Lordul
Junior entuziast
Oricum beton raspuns eu scriu de ieri ca mi s-o blocat abonamentul de ei din centrala si tu vii sa scrii acu >>> pai ti l-au blocat din centrala sau simul ... Exact si chestia cu simul crapat am incercat sa le explic la secretarele din centrala da probabil vedeau ca e blocat din centrala de ei si taceau malc sau erau cu pluta rau ... asteptati sa fiti sunat , mergeti in zona cu semnal 4 G ca de aia is probleme , si telefonul meu a mers vreo doua saptamani de zile fara probleme in 4 g cu Volte, culmea si gaseste semnal 4 G orange in periada aceasta ... De aia is NERVOS ca sunt mintit si de bataia lor de joc ... puteau aparea probleme si sa fiu cine stie pe unde fara net si doar semnal la telefon sa ai sa poti suna pe cineva si deja is 3 zile jumate ...

BlackWolf
Senior certificat
Hristos a Inviat! Lordul, nu iti mai bate capul cu ei, reteaua Orange s-a dus in cap de cand au preluat Telekom-ul fix. Nu vei rezolva nimic. Nu mai sunt ce au fost si nu vor rezolva problemele prea curand. Si pe mine au incercat sa ma abureasca, dar nu au reusit. Am facut o gramada de sesizari si nu s-a rezolvat nimic. Singura modalitate prin care am putut sa rezolv toate problemele a fost sa ma intorc inapoi la Vodafone. Porteaza-te inapoi la Telekom si se va rezolva tot. Orange e la pamant, din pacate.....

Razvan
#StarMember
@lordul, dacă ai scrie mai coerent, ar fi mai ușor de citit. La tine soluția este să te portezi în telekom ca să ai aceleași beneficii ca până la momentul trecerii la ORO.

Lordul
Junior entuziast
Adevarat a Inviat! Pav-ule ... Da am aflat solutia dupa 2 zile ... am mai scris eu am crezut INITIAL ca si releele le-au luat si nu INTELEGEAM de ce sa fiu trecut pe relee orange si nimeni nu imi EXPLICA lucrul acesta . Am scris pe aici sa VADA lumea si sa stie cat mai multi si sa stie ce sa faca , chiar tind sa cred ca 95 % din abonatiii de mobil telekom nici acum nu stiu ca RELEELE telekom.ro nu sunt luate de orange !!! O foarte mare parte stateam pe telekom.ro din cauza SEMNALULUI si in al doilea rand si aproape la fel de important al pretului . Nu e tot una sa ai 3 abonamente TOATE la 14 euro ( 5 + 5 + 4) nelimitat minute nationale , nelimitat net 4 G chiar si vreo 100 sms si 100 minute internationale zona 1 parca si sa si MEARGA PERFECT si cu totul altceva sa ai doar 1 abonament la pretul asta cu beneficiile respective !!!! ( eu stau 99 % din timp in mediul rural ) unii au fost un pic mai isteti ... da cu siguranta au fost PRESATI sa vanda ... Nu folosesc nici minute , nici net foarte multe pe abonamente pe unul aproape DELOC e doar de URGENTA si ei sunt constienti de acest lucru ca foarte multi nu consuma ... e o chestie de confort psihic al omului ... care stie ca oricat ar consuma nu are costuri in plus cum se tot practica si acum la abonamentele cu LIMITE ... Sunt foarte multi care nu se invart enorm pe langa casa , si pe unde se invart cel mai bun semnal sa fie telekom , la mine de exemplu ei sunt cei mai buni , vine vodafone si orange erau ultimii. Mai primesti raspunsuri ca partea x de tara orange is cei mai buni si viceversa vodafone in partea z de tara , pe mine NU ma intereseaza chestiile astea ci sa am beneficiile MAXIME unde stau cea mai marte parte din an , nu ca ma duc 1 saptamana nu stiu unde in concediu si nu prea am semnal la firma care is !!! Eu am fost abonat vodafone foarte , foarte multi ani de pe la inceputuri , ei or fost zona asta de tara pe unde sunt eu cei mai tari ... da erau si sunt destul de SCUMPI ... din comoditate sa ma duc sa imi fac portare personal abea de vreo 4 -5 ani cred m-am portat la digi ( cand se putea porta telefonic ) si am stat 2 ani aproape fara semnal , venea asa cu NODURI :))) cand aveai cand nu aveai cum batea vantul :))) dupa care erau aparute abonamentele fara perioada contractuala la telekom de 5 euro daca aveai servicii fixe la telekom cu net si minute nationale nelimitate ... Oricum sa stii de vre-un an de zile ca o sa iei si clientii telekom fara RELEE si tu sa nu faci cred aproape nimic si sa te mai si numesti numaru unu mondialu pe Romania e de NOAPTEA MINTII !!! Asta cred ca e cea mai tare gluma acum pe situl orange : Vrei un abonament nou de mobil, în cea mai rapidă rețea? si ei au reteaua CRAPATA la propiu !!! Se fac 4 zile de cand am telefonul suspendat. Si cand eram si eu multumit si linistit de vreo 2-3 ani de cand am si fibra , telefonia mergea si ea si in sfarsit PRIMEAM CE PLATEAM la telekom o venit acestia de la orange sa strice TOTUL !!! ( bine am platit si eu net pe lita foarte multi ani ( spre 15 ani cred ) si din 20 M ajungeau pe la mine intre 7- 14 M depindea de ...pierderile de pe lita si cati erau conectati , acum eram unul din cazurile fericite ). Adica plateam pe lita abonament maxim da atat ducea tehnologia aia 20 M maxim si pierderiel erau enorme la distante de peste cativa metri in orase unde sa trasese fibra de foarte mult timp aia aveau 100 M , dupa direct 1 G tot la aceeasi bani . Nu aveam apoape pic de lag / delay in jocuri online mai aparea cateodata FOARTE rar 2-3 sec ... acum de vreo luna sta cate 10 - 15 - 30 sec numa in frameuri de nu intelegi nimic tot acelasi JOC , si se intampla joc de joc !!! Pam Pam .

Lordul
Junior entuziast
Razvan ... Incerc sa scriu CONDENSAT si se pierde din COERENTA ... ( mai sunt si destule greseli din cauza grabei , care unele le-am mai corectat da nu pre mai am chef de corecturi) . O ce bine ca ma lamurisi din nou ...:((( EU aveam niste BENEFICII avand toate serviciile la TELEKOM ... din cauza aia si era pretul de 5 euro si 4 la abonamente, erau si portate , si ca aveam servicii fixe la telekom . Acu portandu-ma INAPOI sa am SEMNAL si NET functional pe TELEKOM .RO ... crezi tu ca o sa mai fie acelasi pret la abonamente ??? Iti spun eu ca nu si pentru mine si pentru foarte multi in zilele astea conteaza si cativa euro in plus. M-am uitat asa in mare pe telekom.ro ... la portare e mai mare pretul abonamntului 9 euro decat pentru aia de isi fac abonament nou 7 euro !!! Cand ar trebui sa fie viceversa si sa te atraga la ei din alta retea !!! Ce zici tu e totuna 14 euro CU 27 de euro pentru aceleasi servicii ??? Si culmea abonamentele sunt de la inceput FARA PERIOADA CONTRACTUALA la telekom ... si pot pleca cand vreau ... DAR daca erau abonamente cu contract ??? Mai stateam poate foarte mult timp sa fiu bataia lor de JOC ??? ( cum am patit la digi ca am luat 1 telefon si am facut contract pe 2 ani ) ??? Eu stiu raspunsurile ... erau doar nistre 'ntrebari retorice ...

Razvan
#StarMember
Eu am de cca 2 ani la telekom abonament de 1 euro/lună, cu minute/sms/internet nelimitat. Nu are resurse în roaming, dar nu am nevoie. Cu siguranță poți să găsești o oferta buna la telekom cu 3 euro/lună, prin agenți.

BlackWolf
Senior certificat
Asa este, ai dreptate. Peste tot depinde de zone. Si cel mai bine este sa alegi reteaua care este cea mai buna in zona ta. De exemplu, in zonele in care umblu cel mai des si zona in care stau, Vodafone este cel mai bun, urmat de Orange cand mergea normal. Telekom si Digi sunt slabe aici. Fibra unde stau nu este inca. Vodafone la pret este la fel ca Orange, dar calitatea serviciilor este superioara fata de Orange, cel putin aici. Vodafone transmite de la un turn aflat la peste 6 km de mine. Am semnal 4G full si zboara. Orange si Digi au turnuri unul langa altul la 1 Km de mine, semnal full, 4G si de la ele, dar mai mult nu merg, internetul este praf, reteaua este la pamant. Chestia asta subliniaza niste lucruri destul de importante. M-au terminat psihic. Eu lucrez si de acasa si am nevoie de internet foarte bun si puternic, nu glume proaste. Acum in sfarsit, e bine, sunt foarte multumit cu Vodafone-ul, dupa ce m-am intors la ei... Am vreo 3 abonamente de telefonie mobila si 2 de internet mobil, toate nelimitate total, 5G. Eu le-am scos la in jur de 10.5 euro pe luna/abonament. E multisor, dar nu am ce incotro. O sa investeasca in infrastructura Orange si o sa isi repare reteaua, dar dureaza, ca mai nou pe ei ii intereseaza sa isi faca Banca. Este bataie de joc si sfidare fata de clienti. Telekom e ieftin si tentant, dar in zona mea e slab, nu ma ajuta.....

Lordul
Junior entuziast
Exact asa e , vodafone a pierdut destul de multi clienti ... si cand o vazut ca nu ii de joaca o INVESTIT , preturi la fel cam ca la orange depinde pe cine prinzi si cum negociezi . ORANGE sunt singuri la care am zis ca nu merg fie ce o fi si uite unde am ajuns ! EU nu doream net la telefoane pe telekom da asa era oferta , ma interesau minutele nelimitat nationale aveam deja fibra si am zis daca mere netul mere daca nu nici ca imi pasa si nu imi venea nici mie sa cred cum MERGE am zis in zona mea , si la digi la fel ma interesau doar minutele nationale nelimitat cind am plecat la ei de la vodafone da la aia nu puteam nici vorbi decum sa am NEt ... 2 ani au tinut-o ca urmeaza sa monteze un releu in zona :(( Oricum daca astepti sa vina cu fibra direct e grele ... oricum vezi pe unii ca au cele mai mici abonamente pe lita de cupru de 1- 3 - 5 M parca erau la inceput acu nu mai stiu si plang ca nu mere netu , aia se pierd pe lita pana ajung la ei ... eu am platit 20 M , MAXIM cat ducea lita de cand am pus , or mai fost fost si ceva relatii , presiuni , interese ( dupa mine ) e un lac , vile casute , moteluri, pensiuni si alte cele si uite asa am reusit sa am fibra de 3 sau 4 ani ! Nu prea credeam asa ceva da am tot sperat si dupa vo 15 ani s-o intamplat "inevitabilul" ... oricum cateva luni nu aveau tehnologie sa ofere 1 G am stat in 100 M si imi ziceau ca tre sa platesc mai mult daca vreau 1 G si eu plateam abonament maxim la net de la inceputuri. Imi merge mult peste ce ofereau ups si digi ca net si stabilitate si viteza ...stiu cum mergea digi in Hunedoara , nu mai stiu acum da nu cred sa se fi inbunatatit prea mult ... da pica intr-o veselie ....