anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Eliminare numere sugerate la reincarcare

Dannyel86
Începător

Buna ziua!

Atunci cand fac reincarcarea cu oferte pe site-ul Orange, la tastarea numarului de telefon apar si numerele sugerate, care au fost reincarcate anterior.

Intrebarea e: cum elimin acele numere sugerate? Pentru ca unele dintre ele nici nu mai sunt utilizate si sincer chiar ma incurca (in graba de a reincarca propriul numar, am pus oferta pe alt numar sugerat).

Pot eu sa sterg acele numere din Setari sau e nevoie de interventia unui administrator care se ocupa de site?

Multumesc!

Dan, Iasi

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Acele sugestii nu se salveaza in cookies. Se salveaza pe contul My Orange. Si da, cel mai probabil vei avea nevoie de ajutorul unui asministrator pentru a le elimina. 
Ia legatura cu un consultant in timpul orelor de lucru si vezi daca te poate ajuta.

 
Ai aici mijloacele de contact. Iti recomand varianta telefonica, sau chat-ul Djingo. De obicei sunt un pic mai rapide. De asemenea, poti folosi si chat-ul din aplicatia My Orange. 

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

FLo1
#StarMember

@Dannyel86: Bun venit în Comunitatea Orange. Fără să aibă Orange vreo implicare, acea problemă pe care o regăsești și în alte situații (de exemplu mai multe conturi de email sau mai produsele căutate la un magazin online etc) pot dispărea doar prin ștergerea ”cookies and history”, adică setare din browser care permite ștergerea istoricului textelor tastate anterior în anumite câmpuri predefinite. Regăsești opțiunea în ”Internet Option” / ”Clear browsing data”... cu traduceri în funcție de browserul utilizat

Ca rectificare, nu poți să încarci un alt prepay DIN CONT (ATENȚIE: din contul MyOrange) altele decât cele existente (adăugate) pe cont. Prin ștergerea lor de pe cont, se vor șterge și din lista istoricului. Simplu.

BTW: Am încercat reîncărcarea PPY-ului offline (deconectat de la cont) și nu apare nici un număr, nici măcar al meu, dar nici nu-l recunoaște ca PPY, deci are legătură cu numerele PPY adăugate pe cont. Dacă vrei să nu mai apară vreun număr, îl ștergi de pe cont, de la ”setări cont / administrare numere”. Succes

Nu dispar acele numere prin acea soluție, acestea apar și în varianta de myorange mobil chiar dacă ștergi aplicația ori dai clear cache, deci da Orange are o implicare și nu au introdus momentan o soluție pt ștergea acelor numere reîncărcate în trecut, și la mine apar, deși am dat N ștergeri la istoric, reinstalare aplicație. Inclusiv de pe un alt pc dacă ma loghez în myorange apar acele numere reîncărcate în trecut, deci problema e de la Orange, odată ce apar și pe web și pe myorange app

Numărul care îl reincarc nu este înregistrat în myorange și nu a fost niciodată și totuși apare în lista ultimilor nr reîncărcate. Și mai apar încă 3 numere pe care le reincarc la colegii de munca și alea apar

Am scris un număr întâmplător și apare în listă alături de un "x". Am șters cu acel "x" numărul și a dispărut și din listă. Simplu.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Corect. Numerele reincarcate, indiferent daca se gasesc sau nu pe contul My Orange, apar in lista de sugestii. Momentan nu am gasit o optiune de a le sterge.

Deci...propunere catre Orange de implementare a unei functii dedicate pentru asta.

Client Orange

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Acele sugestii nu se salveaza in cookies. Se salveaza pe contul My Orange. Si da, cel mai probabil vei avea nevoie de ajutorul unui asministrator pentru a le elimina. 
Ia legatura cu un consultant in timpul orelor de lucru si vezi daca te poate ajuta.

 
Ai aici mijloacele de contact. Iti recomand varianta telefonica, sau chat-ul Djingo. De obicei sunt un pic mai rapide. De asemenea, poti folosi si chat-ul din aplicatia My Orange. 

Client Orange

Vio73
#StarMember

Salutare!

Asa este, destul de neplăcut.

Dar nu uita, întotdeauna trebuie să acorzi în pic de atenție tuturor acestor proceduri, și nu vei avea probleme. Și la mine au apărut o vreme numerele pe care le încărcam cu ceva vreme în urmă, dar în ultimul timp îmi apare doar ce încarc acum. Ce am făcut? Simplu, am ignorat în trecut și au dispărut de la sine!

Baftă!