anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Mesaj 8358 - Orange Games

Leila
Începător

Bună! 

Am primit mesaj de la 8358 precum ca m-am "abonat" la serviciul lor orange games! Lucru pe care nu l-am făcut! 

Am încercat sa descarc aplicația sa înțeleg ce se întâmplă și eventual sa ma dezabonez dar nu merge! Play Store îmi spune: something went wrong! 

Ce se întâmplă mai exact? Motive de îngrijorare? Nu vreau sa fiu taxata pt ceva ce nu am activat și nici nu pot dezactiva pt ca nu le merge link-ul trimis! 

Mulțumesc!

1 Soluţie acceptată‚

Blue12
Senior

Cel mai bine e sa suni la 300 si sa le spui sa iti dezactiveze aceasta optiune. Ai cumva ceva jocuri instalate pe telefon? Instalate din afara Magazinului Play? Poate din cele dubioase si pline de reclame? Am patit si eu in familie sa se trimita SMS automat pe telefonul cuiva pentru abonare la Orange Games, deci atentie ce le permitem aplicatiilor sa faca.

 

Update 18 oct. 2023 (DanielaH, Moderator) - Dezactivarea abonamentului Orange Games se poate face și prin trimiterea unui SMS gratuit cu textul STOP la numărul 8351.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

Razvan
#StarMember

Bună! Se pare că ai fost abonată la acest serviciu, cu știință sau fără știința ta. Aici  găsești pașii necesari să te dezabonezi de la acest serviciu. Prima săptămână de la abonare este gratis, pentru încercarea serviciului, ulterior vei fi taxată cu 1,18 €/săptămână. 

Aplicația Orange Games poate fi descărcată de la această adresă.

Dacă consideri că ai fost abonată fără știrea ta, depune o sesizare la 300.

Blue12
Senior

Cel mai bine e sa suni la 300 si sa le spui sa iti dezactiveze aceasta optiune. Ai cumva ceva jocuri instalate pe telefon? Instalate din afara Magazinului Play? Poate din cele dubioase si pline de reclame? Am patit si eu in familie sa se trimita SMS automat pe telefonul cuiva pentru abonare la Orange Games, deci atentie ce le permitem aplicatiilor sa faca.

 

Update 18 oct. 2023 (DanielaH, Moderator) - Dezactivarea abonamentului Orange Games se poate face și prin trimiterea unui SMS gratuit cu textul STOP la numărul 8351.

Am sunat! Mi-au dezactivat abonamentul! 

Referitor la jocuri! Nu am pe telefon și nici nu obișnuiesc sa downloadez "chestii" din locuri dubioase! Plus ca telul meu nici nu permite download-uri din surse nesigure! Lucru confirmat prim faptul ca nici nu-mi dădea voie sa downloadez aplicația! 

Mersi frumos pt reply!

Cu drag. Cine stie, poate exista oameni ce se ocupa cu a introduce numere de telefon aleatorii pentru abonarea catre Orange Games... important e ca s-a rezolvat.

Vio73
#StarMember

Salutare!

S-a mai discutat de nu știu câte ori pe aici, este vorba despre accesarea involuntară a paginii respective și apoi te trezești abonat.

Cum te dezabonezi?

Ai detalii aici:

https://www.orange.ro/help/cum-anulez-abonamentul-pentru-jocuri-din-orange-games-11828

și aici:

https://comunitate.orange.ro/t5/altele-internet-%C8%99i-tv/orange-games-cum-m%C4%83-abonez-%C8%99i-d...

și aici:

https://comunitate.orange.ro/t5/abonament/cum-pot-dezactiva-games/m-p/81585

Sper să-ți fie utile!

Baftă!

Fd_Colin
Începător

Am patit-o si eu, m-a deranjeaza faptul ca este o practica veche la orange si nu se ia nicio masura. La data expirararii contractului pup pa pa pa orange. Practica asta josnica am intalnit-o la unii , si nu pot sa le spun oameni.